Remi na startu (VIDEO)

UŽICE – Na startu prolećnog dela prvenstva Super lige Srbije Zlatibor i Spartak remizirali u Užicu 1:1. Spartak je poveo golom Tufegdžića u 4. minutu, a Zlatiboru bod je doneo Vukić u 85. minutu.

Premijera u prolećnom delu prvenstva za fudbalere Zlatibora počela je polovično, iako nije tako izgledalo na početku utakmice sa favoritom iz Subotice.

Kapiten FK Zlatibora Milan Jezdimirovic

Gosti iz Subotice su dobro počeli utakmicu, na vreme postigli vodeći gol i u potpunosti iskoristivši smušenost i bojažljivost domaćeg tima. Nakon odlične akcije pred golom domaćina već u četvrtom minutu utakmice, usledio je dupli pas a agilni Tufegdžić je sa 12 metara prosto i lako po zemlji plasirao loptu u golmanov desni ugao. Odbrana domaćina nije stigla ni da reaguje.

Samo tri minuta kasnije Šimura je imao idealnu priliku, ali je glavom tukao baš po sredini gola, ali čuvar mreže Zlatibora Čubraković bio je na mestu i nije dozvolio novo iznenađenje. Nastavljaju gosti sa ofanzivom pa u 13. minutu Milošević je imao svoju priliku, šutirao je iskosa sa 15 metara ali je lopta „prozujala“ pored stative.
Prvu šansu domaći fudbaleri imali su u 15. minutu kada je Marković iskosa sa 14 metra, pokušao da prevari golmana Dujmovića, ali je bio neprecizan pa je lopta završila u gol autu. Isti igrač je u 21. minutu sa 20 metara šutirao preko gola. Do odlaska na odmor fudbaleri Zlatibora su napadali, ali bez uspeha.

Na početku drugog poluvremena trener domaćih Zoran Njeguš napravio je duplu izmenu, uvodi Maletića i Vukića pa je igra postala brža. Čejetinci su pokušavali da stignu rezultat, pa su se šanse ređale kao na traci.

A onda su gosti propustili idealnu priliku da povise vođstvo. U 48. minutu Sević na nedozvoljen način zaustavio protivničkog igrača, sudija Šegrt pokazao je na belu tačku. Miloševićev šut završio je preko gola.

Samo pet minuta pre kraja susreta rezervista Vukić je iz gužve koja se stvorila u šesnaestercu poslao loptu u donji desni golmanovi ugao za radost svojih saigrača.

„Voleo bih da smo osvojili sva tri boda, ali tako je kako je. Mislim da smo u prvom poluvremenu dosta kontrolisali utakmicu i imali neke izgledne šanse da povedemo ubedljivije, ali ih nismo ostvarili. I drugo poluvreme smo dobro počeli, iznudili penal, koji smo promašili i posle toga smo izgubili stabilnost, konce igre, što ne sme da nam se dešava. Zlatibor je diktirao ritam do kraja utakmice, i na kraju su zasluženo izjednačili. Mi moramo da budemo bolji od ovoga bez obzira na promašene šanse, penal, moramo da budemo mnogo bolji ako želimo da igramo značajniju ulogu, ističe šef struke Spartaka Vladimir Buač.

„Ušli smo mekano i bojažljivo u utakmicu sa previše respekta prema protivniku. U prvom poluvremenu smo bili dekoncetrsiani i iskreno Spartak je mogao da vodi i sa 2:0. Sa izmenama kada sam uveo drugog špica, kada smo promenili formaciju, sve je izgledalo bolje. Imali smo i sreće što gosti nisu iskoristili penal, a moram opet i da pohvalim želju i hrabrost mojih igrača gde nisu pali, možda ih je taj penal koji nisu postigli podigao pa smo uspeli da izjednačimo. Imali smo još prilika ali za nas je ovo veliki bod, prvo kolo, bilo smo pod velikim psihološkim pritiskom i na kraju smo zasluženo osvojili ovaj bod koji će nam dosta značiti, kaže šef struke Zlatibora Zoran Njeguš.

U narednom 21. kolu Zlatibor gostuje Proleteru u Novom Sadu.