Puče petarda u Požegi (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u 11. kolu Srpske lige zapad i igrački i rezultatski deklasirala Slogu iz Petrovca na Mlavi rezultatom 5:0.

Sloga nema milosti ni prema kome. U 11.kolu je pregažena Sloga 33 iz Petrovca na Mlavi, rezultatom 5:0 a po razvoju događaja moglo je biti još golova.

Gosti su nastupli u sastavu: Simonović, Marjanović (Dakić 46′), Stević, Đokić, Živanović (Stefanović 58′), Martinović, Nedinić, Doderović, Panović, Radovanović (Božović 46′) i Isailović. Aleksandar Petaković sa svojim standardnim sastavom: Nikola Tasić, Kolarević, Cerović, Nikolić (Vlašić 77′), Janjić, Željko Tasić, Ristić, Jovanović (Šarčević 61′), Tošić ( Bogićević 61′), Plazinić (Stanić 77′) i Lukić (Janković   66′). Utakmicu je sudio Mladen Jakovljević iz Ljiga, prvi pomoćnik je bio Duško Đurić iz Kragujevca a drugi Nikola Simić iz Valjeva.

Kao i u svakom meču do sada na domaćem terenu Sloga se mučila da načne protivnika. Tako je bilo i danas ali kada je Tasić pogodio u 34.minutu za vođstvo sve se promenilo. Nije bilo tokom prvih 45 minuta, prevelikih prilika a prva je zabeležena u 28. minutu kada je Ristić izveo korner sa leve strane, a Željko Tasić odlično šutirao glavom, pravo u dobro postavljenog Simonovića. Vođstvo je stiglo u 34.minutu. Dosuđen je prekršaj nad Plazinićem, lopti je prišao Ristić i uputio odličan centaršut na drugu stativu. Simonović je krenu na loptu, ka njoj je išao i Nikolić. Kapiten Sloge je pre došao do lopte a Simonović udario u njega i pao. Lopta ide pravo na nogu usamljenog Željka Tasića za vođstvo domaćih od 1:0.

Jakovljević je prvi deo produžio 4 minuta što je bilo Požežanima bilo dovoljno da postignu još jedan pogodak. Doduše zahvaljujući nesigurnom Simonoviću. Ka lopti su išli Jovanović i Simonović, golman gostiju je bio bliži ali je lopta bila mala pa je on promašio. Tu priliku Jovanović ne propušta i pogađa prazan gol za miran odlazak na veliki odmor. Rasterećen domaćin je dominirao u nastavku utakmice.

Prvo je Plazinić u 49.minutu zatresao prečku a Lukić u nastavku nije bio spretan. Zato je tu tri minuta kasnije bio Ristić. Lukića nije hto gol ali su asistencije bile prave. Preko njegove noge dolazi pas za stopostotnu priliku koji Ristić lagano pretvara u svoj prvi, a Slogin treći gol na ovoj utakmici.

Kao što rekoh Lukića nije hteo gol i tome u prilog ide prilika iz 55.minuta kada mu lopta prolazi ispod noge i odlazi u gol aut. U 63. ni Bogićević nije imao sreće. Odlično se oslobodio Isailovića, a onda sa sedam metara pogodio prečku. Svoj drugi gol na ovoj utakmici Tasić postiže u 65.minutu. Još jednom je Ristić izveo udarac iz ugla na prvu stativu je natrčao Tasić i uz malo sreće se po drugi put upisao u listu sterlaca.

Gosti su po prvi put zapretili preko Martinovića u 72. kada njegov udarac za malo nije bio neprecizan, ali je zato Ristić bio precizan na drugoj strani. Igrao se 78. minut kada je Šarčević ubacio loptu sa desne strane, Ristić je bio potpuno sam na petercu gostiju i imao je ispred sebe svo vreme ovoga sveta da se namesti i loptu smesti iza leđa nemoćnog Simonovića, za 5:0.

Još jednom su gosti zapretili ovoga puta u 81. Minutu kada je Božović pogodio stativu a dva minuta kasnije Doderović nije iskoristio dobru priliku koja mu se ukazala. Poslednju priliku da promeni rezultat na ovoj utakmici imao je Janković kada je iz izgledne situacije loptu prebacio preko gola.

Na kraju zaslužena pobeda domaćina a gosti nemaju za čim da žale jer su se u ovom trenutku namerili na mnogo kvalitetnijeg protivnika. Aleksandar Stojmirović je pokazo veliku dozu neprofesionalizma jer nije želeo da dođe na konferenciju za novinare. Što bi se reklo ko gubi ima pravo da se ljuti. Sloga sigurno gazi. Ušli su u mašinu i iz kola u kolo samo dodaju gas. Već u subotu ih čeka veoma teško gostovanje, ovoga puta u Valjevu gde će ih dočekati domaća Budućnost Krušik.