Poraz Slobode u Kruševcu (video)

Fudbaleri Napretka pobedili Slobodu u Kruševcu sa 3:1 (2:0) u poslednjem meču 27. kola Jelen Super lige Srbije

Napredak nastavio seriju dobrih rezultata u Kruševcu gde je neporažen ovog proleća, a posle Partizana, tim Nenada Lalatovića savladao i užičku Slobodu, koja se grčevito bori za opstanak.

Već posle 15 minuta igre, Kruševljani su vodili sa 1:0 golom Vidakovića a tu prednost udvostručuje Dimitrov u 35 minutu.

Sloboda je u nastavku eksplodirala, a ni Kruševljani se nisu povukli, pa su se tokom drugih 45 minuta šanse ređale kao na traci. Na obe strane, pa je broj golova mogao da bude i dvocifren.
Na kraju, pogodili su samo Stefan Mihajlović za Slobodu (kaznio  grešku štopera Čarapana Nemanje Janičića) i za Napredak Bojan Božović čiji je volej iz 88. minuta svakako bio najlepši potez meča.
Ipak, treba pomenuti da u razmaku od samo tri minuta, od 60. do 63, videli po stativu na obe strane i potom prečku Okuna. Nedugo potom i dve sporne situacije pred golom domaće ekipe.
Prvo pad Miloša Žeravice u kaznenom prostoru Napretka posle kojeg su Užičani tražili penal, ali je Anđelovski samo odmahnuo rukom. Ako je tu i bio u pravu utisak je da je pogrešio kada je poništio gol Tijaga Galvaa zbog ranijeg prekršaja Mihajlovića u napadu. Jer, prekršaja nije bilo, a da je gol priznat Sloboda bi se vratila na 2:2.

Napredak je miran u sredini tabele, Sloboda je iznad zone ispadanja, ali joj predstoji težak zadatak, pošto u narednom kolu dočekuje Crvenu zvezdu, a potom ide na megdan Donjem Sremu i u poslednjem kolu na svom terenu dočekuje Voždovac.