Podela bodova u igri bez igre (VIDEO)

POŽEGA – Sloga i GFK Sloboda odigrali su 1:1 u utakmici u kojoj nije viđeno ništa što bi moglo da se pamti.

Sloga je podelila bodove sa GFK Slobodom u, može se slobodno reći, najlošijoj partiji u dosadašnjem delu prvenstva.

Sloga-Sloboda-Vučković u duelu

Goran Đukić, šef stručnog štaba GFK Slobode je odlično znao odakle preti najveća opasnost pa je u skladu sa tim i odredio startnu postavu i formaciju koja može da parira lideru Srpske lige zapad: Đoković, Marjanović, Cvetić, Milanović, Vučković, Miličić, Stamenić (Nešović 56’), Zakoč (Tomić 56’), Glišović (Filipović 66’), Đorđević i Gajić (Ilić 90’). Aleksandar Petaković nije imao na raspolaganju Jankovića i Stanića pa je odredio startnu postavu: Nikola Tasić, Kolarević, Vlašić, Nikolić, Janjić (Marković 90’), Željko Tasić, Ristić, Tošić (Šarčević 46’), Jovanović, Bogićević (Lukić 46’) i Plazinić (Glišović 80’). Utakmicu je sudio Ljubiša Borisavljević iz Ivanjice sa svojim pomoćnicima Željkom Šolajićem takođe iz Ivanjice i Stefanom Jeremićem iz Priboja.

Koa što je i rečeno videli smo nešto što ne  može da zadovolji ni dobronamerne navijače a kamoli nekog ko je od ove utakmice očekivao nešto više. Rezultat nije visio nad glavom ni jednima ni drugima, jedino u psihološkom smislu. Užičani sa pojačanom odbranom i fokusom na odbrani svog gola a Sloga u totalnom neslaženju na postavku igre gostiju. Sam podatak da ni jedni ni drugi nisu imali više od dva šuta u okvir gola, ne računajući golove, govori u prilog kvaliteta današnje utakmice.

Sloga je prvi put zapretila u 5. minutu kada je Ristić odlično šutirao sa 18 metara iz slobodnog udarca i pogodio šipku iza gola. U 10. minutu Požežani su poveli 1:0. Ristić je ubacio u vatru Janjića koji po ko zna koji put asistira kod gola. Vraća povratnu loptu na  penal, na nju natrčava Tošić i pogađa mrežu Đokovića za radost domaće ekipe.  Usledio je period letargije da bi GFK Sloboda došla do prilike za izjednačenje u 26. minutu. Niz grešaka odbrane Sloge iz toga lopta dolazi do Glišovića, a nakon udarca igrača GFK Slobode ona pogađa u ruku Kolarevića i Borisavljević pokazuje na kreč, Đorđević je bio precizan sa bele tačke i doneo svojoj ekipi izjednačenje. Do kraja poluvremena nismo videli apsolutno ništa vredno pomena.

Petaković je već na poluvremenu izvršio dve izmene kada je u svlačionici ostavio strelca jedinog gola za Slogu Tošića i Bogićevića koji se nije video u prvih 45 minuta. U igru su ušli Lukić i Šarčević ali ni od njih nije bilo koristi. Šarčević je nešto i pokušavao a Lukić nas je, što bi rekao jedan trofejni košarkaški trener samo častio svojim prisustvom na terenu.

GFK Sloboda nije odustajala od svog načina igre, a Sloga nije mogla da promeni bilo šta jer je previše igrača bilo van ritma. Iz tog razloga beležimo samo pokušaj Željka Tasića u 76. minutu kada dobro šutirao a Miličić spasao čist pogodak. I to bi bilo sve što smo videli u utakmici koju je trener Đukić okarakterisao kao fajtersku.

Sloga-Sloboda Nešović

Ako ostavimo po strani igru koja je bila sve samo ne igra, utisak dana je povreda Janjića u 90. minutu. Mladi igrač Sloge je po svemu sudeći povredio ligamente desnog kolena i pitanje je kolika ga pauza čeka.

U narednom 28. kolu Srpske lige Zapad Sloga gostuje u Petrovcu na Mlavi domaćoj Slogi 33.