Penal rulet na strani Voždovca (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je posle penala ispao od Voždovca iz daljeg takmičenja u Kupu Srbije.

Penali su odlučili ko će u 1/4 finale Kupa Srbije. U 90 minuta igre je bilo nerešeno, 1:1  a bilo je prilika na obe strane da se utakmica završi bez jedanesteraca. Jovan Damnjanović se opredelio za sastav: Krunić, Jakovljević, Milović, Gajić, Mijailović (Putinčanin 75’), Đorić (Živković 75’), Lasickas, Pantović (Vujinović 75’), Milojević (Ajdinović 60’) Cvetićanin (Nišić 67’) i Stoisavljević. Igor Bondžulić je malo promešao karte pa je njegova ekipa izgledala ovako: Babić, Maričić, Otašević, Jevtović, Tričković (Jevremović 89’), Piščević, Balabanović, Šćepanović (Mladenović 46’), Nikolić (Sević 80’), Luković (Ilić 90’) i Rušević. Novak Simović je bio glavni sudija a pomagali su mu Matija Olajoš Nađ i Atila Harmat.

Javor Matis je imao više od igre u prvih pola sata i tada je stvorio par lepih prilika za vođstvo. Prvo je poikušao Maričić iz slobodnog udarca u 17.minutu kada je šutirao preko gola, a dva minuta kasnije mnogo bolje je to uradio Tričković. Dosuđen je slobodan udarac iskosa sa desne strane, Tričković je direktno gađao gol, a opasnost za svog golmana otklonio je Đorić.

Pokušao je Nikolić sa 20 metara, ali to nije bilo ni dovoljno blizu da bi se postigao gol. Mnogo bolju priliku je imao Nikolić u 24.minutu kada ga je proigrao Luković a Nikolić umesto mreže pogađa dobro postavljenog Krunića. A onda kako to biva, posle promašaja sledi kazna. Posle slobodnog udarca domaćin se za trenutak odbranio, Đorić pa potom Lasickas vraćaju loptu u šesnaesterac gde Maričić neoprezno startuje i ruši Stoisavljevića a Novak Simović pokazuje na belu tačku. Odogovornosti se prihvatio upravo igrač nad kojim je bio napravljen prekršaj i jakim udarcem postiže gol za vođstvo svoje ekipe u 39. minutu.

Mogao je domaćin do izjednačenja u 44. minutu kada je sevnula kontra, pobegao je Luković ali je u odsutnom trenutku dao sebi prejak for a lopta odlazi pored gola. Na odmor se otišlo vođstvom zmajeva 1:0. U 62. Pantović nije iskoristio sudar Maričića i Otaševića jer je Babić skratio ugao, a u 65. domaćin je izjednačio. Luković je prevario svog pratioca Mijailovića, vratio loptu na šest metara od gola Voždovca na koju je iz punog trka natrčao Nikolić i poslao je iza leđa nemoćnog Krunića. Imao je Javor Matis nakon toga dve više nego 100% šanse. Katastrofalno je pogrešio Gajić u 72. minutu i omogućio Ruševiću da se nađe jedan na jedan sa Krunićem. Umesto rutinske završnice, usledio je jak i neprecizan udarac i prilika je otišla u nepovrat. Dva minuta kasnije lepa akcija u kojoj su učestvovali Luković, Mladenović i Rušević ali ni posle toga nije došlo do promene rezultata.

Probudio se i Voždovac pa je na drugoj strani zapretio Milović, kao i Putinčanin kada je odlično šutirao sa 20 metara, a Babić je krajnjim naporom loptu poslao u korner. Poslednju priliku na utakmici da svojoj ekipi donese pobedu imao je Nišić u 90. minutu kada šutira pored gola. Kako nije bilo pobednika prišlo se izvođenju jedanaesteraca.

Penal seriju je otvorio Nišić i doveo Voždovac do prednosti. Prvi izvođač za Javor Matis je bio Jevremović. Školski primer kako ne šutirati penal. Vujinović je bio više nego siguran za 3:1, a lopti je prišao Piščević. U prvom pokušaju Krunić brani udarac kapitena Javor Matisa, a Simović vraća izvođenje penala zbog ranijeg izlaska sa gol linije golmana Voždovca, pa Piščević dobija drugu priliku. Ni nju ne koristi jer loptu šalje visoko preko gola. Lasickas dovodi Voždovac do prednosti od 4:1, da bi Mladenović šutirao slično kao Piščević i Voždovac je na taj način postao četvrtfinalista Kupa Srbije.

Bez obzira ne sve Javor Matis mora da se okrene narednim utakmicama, a prva na redu je u Novom Sadu gde će ih dočekati neugodni Proleter.