Partizan kroz iglene uši (VIDEO)

IVANJICA – Partizan je u 22. kolu Super lige Srbije minimalnim rezultatom 1:0, odneo sve bodove iz Ivanjice, ali za 90 minuta nije pokazao igru koja može da raduje pristalice crno belih.

Partizan je u Ivanjicu doputovao sa serijom od devet uzastopnih pobeda i gol razlikom 23:2. Aleksandar Stanojević je za razliku od utakmice sa Novim Pazarom promenio sastav jer u protokolu nije bilo Sume a na klupu su se preselili Jojić, Marković i Obradović pa je Partizan igrao u sastavu: Stojković, Banjak, Vujačić, Marković, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Natho (Jojić 63’), Asano (Lutovac 63’), Jović (Marković 56’) i Holender(Štulić 79’). I Igor Bondžulić je malo promešao karte, a sve u cilju taktike koja se zasnivala na zaustavljanju Partizanove ideje da što pred ođe do gola. Zato je ispred golmana Lazovića postavljen bedem od tri štopera Jevtić (Rušević 86’) – Pavišić –  Ostojić. Na desnoj strani je bio Dimitrijević (Vico 46’) a na levoj Tričković (Jevremović 46’). Sredinu terena su kontrolisali Dukure, Maričić (Krnić 77’), Šćepanović (Tanko 46’) i Luković, dok je najistureniji igrač bio Ilić. Utakmicu je sudila novosadska sudijska trojka Nenad Milaković glavni, Svetozar Živin prvi pomoćni i Milan Šutulović drugi pomoćni sudija.

Prošlo je samo 14 minuta igre a Partizan je poveo. Izveden je korner sa leve strane, i izgledalo je to veoma loše. Lopta ide na prvu stativu, na nogu Holendera koji je petom vraća unazad, gde su bili Šćekić i Urošević, da bi levi spoljni jakim prizemnim udracem savladao nemoćnog Lazovića. U 16. minutu gledamo dobru priliku za Asana. Odlična lopta Natha sa leve strane, Ostojić deluje zbunjen i nepripremljen, a Asano to ne koristi i šalje loptu pored gola. Tričković je posle duela sa Banjakom ispao kao iz džipa, nakon čega je lopta otišla do Asana, da bi Nathov udrac bio izblokiran. Na isteku 25. minuta dosuđen je slobodan udarac za crno bele na 18 metra od gola, jer je fauliran Asano. Natho je namestio loptu i pogodio prečku. I to je bilo sve za prvih 45 minuta.

Bondžulić je na poluvremenu izvršio tri izmene kada je u svlačionici ostavio Tričkovića, Šćepanovića i Dimitrijevića a na teren poslao Jevremovića, Vica i Tanka. Javor Matis je imao početnu inicijativu u nastavku utakmice ali je ponovo prvu priliku imao Partizan. Kardinalna greška štopera domaćih a Jović to ne koristi. Odmah nakon toga izlazi iz igre a na teren ulazi Marković. Prva ozbiljnu priliku za domaće imao je Tanko u 60.minutu. Dugo je Luković razmišljao šta će sa loptom, a onda je kada to niko nije očekivao proigrao Tanka, koji se ne snalazi i ne donosi izjednačenje. Napadao je domaćin ali nije uspevao da ozbiljnije ugrozi Stojkovića, a onda je posle greške Vica u 83. minutu lopta preko Štulića došla do Markovića koji gađa bliži ugao, ali Lazović sigurno interveniše. U 86. isti akteri u fokusu. Posle kornera lopta se odbija do Markovića a Lazović još jednom izlazi kao pobednik. Na kraju se ispostavilo da je gol Uroševića bio jedini na utakmici i dovoljan crno belima za sva tri boda.

Javor Matis je  još jednom pokazao da može da se nosi sa svim ekipama iz Super lige. Ovo su utakmica gde ne može mnogo toga da se izgubi, već suprotno da se mnogo dobije ali za tako nešto je potrebna i sreća. Partizan nije bio na svom nivou ali sigurno zadovoljno idu kući u želji da će im se pružiti prilika za borbu za nešto više od drugog mesta.