Nema prepreke za Slogu (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u utakmici protiv Sušice došla do svoje 19 pobede, ali mora se reći da je Sušica i pored toga što je primila četiri gola bila dostojan rival Požežanima.

Radost posle pogotka Jovanovića

U Požegi je viđena odlična utakmica sa šest golova i velikim brojem prilika. Domaćin je četiri puta tresao mrežu Sušice a gosti su postigli su dva gola, promašili jedanaesterac i imaju za čim da žale. Sušica je igrala u sastavu: Pešić, Đurović (Milutinović 71’), Baroš (Filip Obradović 83’), Nedović (Popović 83’), Martinović (Kostić 83’), Kukić, Radović (Strahinja Obradović 37’), Arsenijević, Vulić, Petrović i Đurđević. Aleksandar Petaković bez pomoći Željka Tasića i Glišovića zbog nagomilanih kartona, bez povređenih Kolarevića i Lukića pa je njegova ekipa izgledala ovako: Nikola Tasić, Stanić (Bukvić 86’), Vlašić, Nikolić, Janjić, Cerović, Ristić, Tošić (Bogićević 66’), Jovanović (Marković 86’), Janković (Tasić 86’) i Plazinić (Šarčević 86’). Utakmicu je sudio Miroslav Miletić iz Gornjeg Milanovca, prvi pomoćnik je bio Pavle Davidović iz Čačka a drugi Nikola Kuburović iz Gornjeg Milanovca.

Kao i u svakoj utakmici Sloga je tražila rano otvaranje protivnika postizanjem gola ali se danas na to čekalo 24 minuta. Bila je to odlična akcija Tošić-Janković-Jovanović da bi na kraju najbolji strelac Sloge i srpske lige zapad doveo Slogu do prednosti od 1:0. Ponovo sledi period igre bez prilika da bi se u 33. minutu Jovanović na pas Tošića našao u prilici jedan na jedan, ali je ovoga puta pobednik bio Pešić. U nastavku akcije Janković je izbegao ofsajd poziciju na pas Ristića i idealno asistirao Plaziniću za rutinsku realizaciju i promenu rezultata, 2:0.

Tada su verovatno svi pomislili da će nastavak utakmice biti rutina, ali nije bilo tako. Najbolji igrač Sušice Đurđević se potrudio da ne bude tako. U 42. minutu je Starhinja Obradović poslao loptu na drugu stativu, odbrana Sloge je zaboravila na kapitena Sušice koji u padu pogađa bliži ugao Tasićevog gola i utakmicu dovodi u neizvesnost. Do kraja prvog poluvremena Janković je imao odličnu priliku na centaršut Ristića ali je Pešić pokazao da se radi o odličnom čuvaru mreže kao i u situaciju posle slobodnog udarca koji je izveo Ristić u 45. minutu.

Nije bilo promena u sastavima obe ekipe a prvu priliku u nastavku je imao Jovanović posle odlične akcije Tošić-Plazinić-Janjić. Situacija za Slogu je mogla da se iskomplikuje u 50. minutu. Nije bilo dobre komunikacije između Janjića i Tasića pa je to iskoristio Stahinja Obradović. Njega ja sa leđa oborio Janjić i za Miletića nije bilo dileme, ruka pokazuje u pravcu bele tačke. Loptu je uzeo Đurđević i namestio je na kreč.

Nakon dozvole sudije da se najstroža kazna izvede uledila je Panenka, ali na žalost Đurđevića preko gola. Kazna je stigla tri minuta kasanije. Plazinić se dugo mučio da pronađe priliku za centaršut, pa kada se na kraju izborio sa tim vraća asistenciju Jankoviću koji postiže treći gol za Slogu na ovoj utakmici. Mogli su domaći i do četvrtog gola u 57. minutu kada je Tošić dobro prošao po desnoj strani ali Plazinić nije na vreme stigao da loptu sprovede u gol. Đurđević u 60. dobro šutira a lopta ide preko gola, a na drugoj strani Jovanović pronalazi Plazinića ali napadač Sloge još jednom ne pronalazi put do gola.

Sloga Požega zastave

Đurđević vraća nadu Sušici golom u 62. minutu. Slično kao i kod prvog gola, lopta dolazi na desnu stranu, kapiten Sušice po drugi put tera na kapitulaciju Tasića. Nije prošlo ni četiri minuta a Miletić je dosudio penal za Slogu. Pobegao je Jovanović Arsenijeviću, sedmica Sušice ruši napadača Sloge a za sudiju iz Gornjeg Milanovca nije bilo dileme. Ovoga puta loptu je uzeo Ristić i jakim , prizemnim udarcem u donji levi ugao Pešićevog gola doveo Slogu do prednosti od 4:2. Do kraja utakmice viđene su dve prilike, obe pred golom gostiju. Prvo je Nikolić bio kratak posle kornera Ristića u 71. minutu da bi Jovanović sa pet metara umesto gola pogodio pravo u ruke odličnog Pešića.

Odavno u Požegi nije viđena ovakva utakmica, otvorena tokom svih 90 minuta. Svakako da zasluge pripadaju i gostima koji se nisu predavali ni jednog trenutka, i da su sve vreme bili u igri. Na kraju imaju za čim da žale jer bi bilo pitanje šta bi bilo da je Đurđević pogodio iz penala. Sloga je još jednom pokazala da je naučila da se nosi sa pritiskom koji donosi liderska pozicija i da će pokušati da do kraja prvenstva odigraju maksimalno odgovorno. U narednom kolu Sloga gostuje u Požarevcu domaćem Mladom radniku.