Nastavljen pobedonosni niz košarkaša Slobode (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Slobode zabeleži još jedan trijumf u Velikom parku, ovaj put protiv Pirota 80:66 (34:33). Šesta pobeda u nizu košarkaša Slobode, za poziciju tri na tabeli Košarkaške lige Srbije.

Prilično neefikasnu uvodnu četvrtinu susreta, košarkaši Slobode rešavaju u svoju korist rezultatom 19:16. Imali su Užičani i +7 u jednom trenutku, međutim Piroćanci sa dve trojke uspevaju da ostanu u rezultatatskoj ravnoteži.

U drugoj četvrtini košarkaši Pirota pokazali su zube ekipi Slobode, pre svega zaustavivši trčanje i brz ritam po kojem je ekipa Olivera Popovića nadaleko poznata. Nije bilo brzih kontra napada, lakih poena, tako da se na odmor odlazi 34:33.

Kao i u prethodnom kolu protiv ekipe Metalca, košarkaši Slobode sav kvalitet i raskoš svog talenta pokazali su u trećem periodu. Na krilima razigranog Nikolića otvaraju ga sjajnom odbranom koja za rezultat ima mnoštvo kontra napada i lakih poena za seriju 23:04, i +15 pred poslednjih 10 minuta (59:44).

Poslednja četvrtina protiče u znaku poletnih, rastrčanih Slobodinih mladića koji nisu propustili priliku da mnoštvom lepih, atraktivnih poteza i akcijama donesu još jedna pobeda u nizu.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je nezaustavljivi Dimitrije Nikolić koji je gostima iz Pirota „ubacio“ 32 poena, Jovan Vojinović postigao je 14, a Aleksa Stepanović 12 poena. I ostali momci su, razume se, dali ogroman doprinos večerašnjoj pobedi.Kod gostiju, nešto bolji od ostalih bili su Vraneš sa 13, odnosno, Đonlić sa 12 poena.

U narednom kolu Sloboda u sredu 30. decembra gostuje Mladosti u Zemunu, meč počinje od 18 časova.

Izveštaj: Đorđe Stanojčić/ZooMUE