Minimalcem do tri boda (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je golom Tripkovića u 6. minutu savladao Borac u derbiju Moravičkog okruga i osvojio sva tri boda na startu prvenstva.

Žreb je hteo da već u prvom kolu Super lige koplja ukrste prve komšije Javor Matis i Borac. Derbi koji nikad nije izvestan, bez obzira ko se gde nalazi na tabeli. Još veću neizvesnost ovoj utakmici dala je i činjenica da se radi o početku prvenstva gde nijedna ekipa ne može da se pohvali top formom što je večerašnji meč i pokazao. Domaćin je bio bolji za jedan pogodak i minimalnim rezultatom savladao goste iz Čačka. Pred 1000 gledalaca od kojih je ohih Borčevih vatrenih na istočnoj tribini bilo oko 30, utakmicu je sudio Nenad Đokić iz Užica, prvi pomoćni sudija mu je bio sugrađanin Nemanja Petrović a drugi Marko Dimitrijević iz Kragujevca.

Srđan Vasiljević se opredelio za sastav Đogatović, Terzić, Amanović , Milović, Karišik, Mitošević, Milanović ((Kolaković 88′), Maričić (Kiković 69′), Krnić (Ristovski 60′), Silva, Tripković. Na drugoj strani Igor Spasić je za startnu postavu odrerdio sledećih  11 igrača: Mišić, Obradović, Perišić, Marinković, Ignjatijević, Kostić, Mitić (Zoćević 58′), Krstić (Kuveljić 46′), Bogićević, Jovanović  (Tripković 83′), Sajčić.

Borac je u uvodnim minutima utakmice imao inicijativu a to potvrđuje akcija iz 4. minuta kada je Sajčić krenuo prema Đogatoviću a reagovao onako kako to ne rade igrači Super lige, što je iskoristio Karišik i loptu poslao u korner. U tim trenucima gosti su čak tri puta izvodili udarac iz ugla svi bez uspeha, a u 6.minutu domaćin je imao pokaznu vežbu kako se to radi. Mitošević je izveo udarac iz ugla, lopta je krenula na prvu stativu gde je bio Milović koji je prevario kompletnu odbranu Borca, a Tripkoviću nije bilo teško da sa dva metra pogodi prazan gol i dovodi svoju ekipu do prednosti. Usledio je period igre kada domaćin uspostavlja ravnotežu u igri pa u 13. minutu gledamo dobru akciju domaćih. Terzić je odlično centrira,  neodlučna odbrana Borca još jednom loše interveniše a Tripković ovoga puta ne kažnjava Čačane.

Mogao je Javor Matis u 15.minutu da duplira svoju prednost posle velike greške Mitića koji je izgubio loptu nadomak svog gola a do nje dolazi Mitošević. Otvorio mu se auto put ka Mišiću ali je iskusni igrač sredine terena očajno šutirao i loptu poslao visoko preko gola.

U 41.minutu beležimo još jedan prekid koji je mogao da bude koban po goste. Kombinovali su Silva i Mitošević, lopta je konačno stigla u šesnaesterac da bi na kraju do nje došao Milović čiji udarac zvršava pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja ni pred jednim golom pa se na odmor otišlo vođstvom Javor Matisa od 1:0.

Igor Spasić je u 46. minutu izvršio izmenu pa je u svlačionici ostao Krstić a umesto njega na teren je ušao Kuveljić. Borac je u nastavku utakmice krenuo malo ofanzivnije u nadi da što pre dođe do povoljnijeg rezultata. U 51. minutu Đokić je dosudio slobodan udarac za Borac iskosa sa desne strane. Kod lopte je stao kapiten Čačana Ignjatijević a njegov rezantan centaršut završava pored desne stative. U 65.minutu je pokušao udracem Silva ali je dobio samo korner,a posle ubacivanja lopte pred gol Borca Karišik je bio najbolji u skoku što nije  donelo promenu rezultata. Pokušao je Brazilac u redovima Javor Matisa još jednom sa udarcem iz daljine ovoga puta  u 74. minutu ali nije bio ni blizu da pogodi okvira gola Mišića. U 78. smo videli odličnu kontru domaće ekipe. Silva je protutnjao po levoj strani poslao loptu pred gol Mišića gde za malo kasni Ristovski. Javor Matis je rutinski priveo utakmicu kraju i osvojio prva tri boda u ovom prvenstvu.

U fer i korektnoj utakmici sudija Đokić koji je profesorski odradio posao pokazao je šest žutih kartona, četiri domaćim i dva gostujućim igračima. Javor Matis je zasluženo došao do pobede protiv Borca koji je više imao loptu u svom posedu ali bez ideje da ugroze protivnički gol. Javor Matis u drugom  kolu očekuje gostovanje u Beogradu, aktuelnom šampionu Partizanu.