Marković brži od pištaljke (VIDEO)

IVANJICA – Golom Markovića u 90. minutu Javor Matis izbegao poraz od dobre ekipe TSC.

Derbi trećeg kola Prve lige Srbije između Javor Matisa i TSC opravdao je sva očekivanja 400 gledalaca koji su posmatrali ovaj meč. Utakmica u kojoj su gosti dva puta vodili, imali prilike da sve završe u prvom poluvremenu ali se domaćin oba puta vratio i osvojio bod. Zoltan Sabo koji je preuzeo ekipu od smenjenog Rogana izveo je ekipu u sastavu: Filipović, Svitić, Lalić, Babić, Varga,Tomanović, Šinkovič (Plavšić 82’), Čordašić, Arsenijević, Silađi i Damnjanović (Galić 71’). Igor Tufegdžić je napravio male izmenu u odnosu na prošlo kolo pa su njegovi početni aduti bili: Đogatović, Bajović (Đerić 60’), Kolaković, Kornelijus, Josović, Cuckić, Cvetković, Milovanović (Obadović 60’), Sević (Petković 80’), Krnić i Marković. Sudijska trojka: Miloš Milovanović, Čedomir Andrejić i Ivan Blagojević.

Obe ekipe nisu startovale kako je planirano, imaju identičan skor od jednog remija i jednog poraza. Pobeda je bila u glavama i jednih i drugih kako zbog bodova tako i zbog dodatnog samopouzdanja. Kod gostiju je čak došlo i do promene trenera što je donelo promenu u igri pa Ivanjičanima nije bilo nimalo lako. Igrači TSC su pokazali da se preko brzonogih igrača iz sredine terena veoma brzo dolaze do protivničkog gola i da će to predstavljati veliki problem za domaćina. Prvi udarac u okvir gola, doduše veoma slab uputio je Krnić u 7.minutu a u 20. je Silađi to uradio na drugoj strani dosta jače ali i nepreciznije. Gosti su poveli u 24. minutu a bio je delo bivšeg igrača Javor Matisa. Sević je napravio faul nad Svitićem i zaradio žuti karton. Lopti je prišao Čordašič i odlično je ubacio pred gol domaćih. Bolji u skoku pored Kornelijusa i Josovića bio je Tomanović posle čijeg udarca glavom lopta završava u desnom uglu Đogatovićevog gola. Veliku prilliku da svojoj ekipi donese dvostruku prednost imao je Damnjanović u u 32. Cuckić je vratio loptu ka Kornelijusu koji se tome nije nadao i tako otvorio auto put Damnjanovića ka golu. Na kraju je presudilo Đogatovićevo iskustvo pa je mreža ovoga puta ostala mirna. Imali su igrači TSC još jednu idealnu priliku za postizanje gola u 43.minutu. Cvetković je izveo korner, gosti se brane pa izvode kontranapad. Silađi šalje loptu prema polovini na kojoj se brani Javor Matis u duelu Sević Arsenijević, Filip je iskusniji. Nesebično i školsko dodavanje do Šinkoviča da bi Cuckić uklizavanjem spasao čist pogodak koji bi u mnogome odredio dalji tok meča. Ovako prvo poluvreme je završeno minimalnom prednošću ekipe iz Bačke Palanke. Nastavak igre počinje identično prvom poluvremnu samo je ovoga puta šutirao Marković a njegov udarac je bio lak plen za Filipovića. U 72. beležimo solidan pokušaj Cuckića, prizemno,jako pored desne stative. Poslednjih 15 minuta donosi pravu neizvesnost. Tufegdžić i Milović su izvršili dvostruku izmenu, Bajović i Milovanović su izašli a na teren su ušli Đerić i Obadović. To se isplatilo u 75.minutu. Krnić je pokušao sa distance, njegov udarac je izblokiran a ka lopti su pošli Filipović i Marković. Golman TSC je pao na loptu i čini se kako je ispala iz njegovih ruka da je bila namazana uljem, što koristi Marković vraća je pred gol gde se nalazio visoki Obadović i glavom je smestio gde treba. Četiri minuta kasnije Cvetković odlično izvodi slobodan udarac a Filipović se iskupljuje za grešku kod primljenog gola. TSC ponovo vodi od 81.minuta. Jednostavna, brza akcija, sa par tačnih dodavanja dovela je rezervistu Galića u poziciju koju on nije želeo da prokocka a lopta i pored intervencije Kornelijusa i Đogatovića završava u mreži.  Na isti način Javor Matis dolazi do izjednačenja u poslednjem minutu utakmice. Lepa akcija Cvetković-Đerić-Marković završava golom za konačnih 2:2.

Kako rekoše treneri poštena podela bodova u utakmici koja je pokazala da ima nade za fudbal. Neizvesno, borbeno, sa dosta trčanja onako kako i treba da bude. Sudijska trojka je odlično obavila svoj posao, pokazano je pet žutih kartona četiri domaćinu i i jedan gostima. Naredno kolo je već u sredu a Javor Matis gostuje OFK Bečeju 1918.