Košarkaši Zlatibora poraženi od ekipe Kolubare iz Lazarevca

LAZAREVAC – Košarkaši Zlatibora izgubili su od Kolubare rezultatom 97:90 u 26. kolu Košarkaške lige Srbije na gostovanju. Peti vezani poraz u domaćem prvenstvu Čajetinci su doživeli zbog slabe igre i grešaka u poslednjoj četvrtini kada su domaćinu dozvolili da napravi preokret.

Sjajan meč odigrao je lider Kolubare Nikola Simić ubacivši 39 poena sa čak devet ubačenih trojki iz 13 pokušaja. Iskusni bek podelio je i osam asistencija, a istakao se poenima u poslednjem periodu kada je njegov tim pravio preokret. Podršku je imao u najiskusnijim saigračima, Mladen Vitković je dodao 14 poena, dok su po 12 upisali Luka Gašić i Žad Kalil, a centar Aleksandar Vuletić je pored 10 poena imao i po šest skokova.

Za Zlatibor je nedovoljno bilo po 22 poena Dušana Kutlešića i Petra Vorkapića i poen manje Dragoslava Papića, jer dobar napadački učinak nije mogao da nadomesti slabu odbranu u poslednjoj četvrtini kada je primljeno 36 poena.

Domaći su imali vođstvo na početku meča, ali sredinom prvog perioda Zlatibor je iskontrolisao skok u odbrani, a Vorkapić je vezao dve asistencije Mitroviću i Mekoju, a potom ubacio i dve uzastopne trojke za prelazak Zlatibora u vođstvo i 21:23 posle prvih 10 minuta. I u drugom periodu su gosti održavali prednost, ali nisu uspevali da prebace preko devet poena razlike.

Izvor: Zlatibor press