Korak bliži višem rangu Zlatibor-Šabac 86:77 (28:16,17:21,28:22,13:18)

ČAJETINA – U pravom derbiju 19. kola Čajetinci su potpuno zasluženo savladali odličnu ekipu bivšeg B ligaša iz Šapca ,koji su pre ovog duela zabeležili šest uzastopnih pobeda.

Zlatibor je imao stalnu prednost ali su Šapčani konstantno pretili.Sjajna je bila atmosfera u dvorani,a navijačka grupa -Zlatiborske čete- prvi put se organizovano pojavila u dvorani sa zastavama i rekvizitima za navijanje i zaista pružila veliku podršku domaćim igračima.Zlatibor je u prvom periodu stigao do prednosti koju je sačuvao do kraja.U poslednja dva minuta prvog dela Čajetinci su zahvaljujući dobroj odbrani napravili seriju koju je trojkom u poslednjoj sekundi overio izvrsni Šekularac,na ovoj utakmici prvi put kapiten Zlatibora u Čajetini.

Drugi period obeležio je odlični kapiten Šapčana Ivanović i zonska odbrana gostiju na koju se domaćin nije najbolje snašao.Od 36:23 pet ipo minuta pre poluvremena,došlo se do 45:37 na odmoru.U trećem periodu Zlatibor je stigao do vođstva od 71:56 ali su zonom gosti terali domaćine da šutiraju trojke i da imaju dosta izgubljenih lopti.

Zlatibor je za tri poena šutirao 22:5,a Šabac je postigao čak 12 trojki.Tražio je trener Zlatibora Radović od svojih igrača da igraju mirnije ali je ritam utakmice bio jak i Šabac  je na dva ipo minita do kraja zapretio i došao do zaostatka od šest poena.Kada je Šekularac poentirao za 85:75 pobednička pesma navijača Zlatibora postala je još glasnija.Šekularac je bio najefikasniji i sjajnim asistencijama je razigrao centre,Satarića i Smolovića koji ubacili zajedno 28 poena.Mićević je bio konstantno dobar,Pavlović i Bogdanović su imali odlične periode.Zbog povreda nisu igrali Stamatović i Majstorović.
Trener Zlatibora Dušan Radović rekao je za ZOOMUE portal:“Čestitke ekipi Šapca na izvarednoj partiji.Oni su došli posle šest utakmica bez poraza i igrali su licem u lice,potpuno otvoreno.U prve dve četvrtine odbrana je dobro funkcionisala,kasnije je malo popustila zbog zamora i pada koncentracije.“
Mladen Šekularac je po završetku utakmice izjavio za ZOOMUE :“Ekipa Šapca je odlična ekipa.Igrali su veoma kvalitetno.Mi smo imali padove u igri što ne treba da dozvoljavamo sebi jer se nalazimo na putu podizanja forme.Pohvalio bih igru centarske linije i čestitao mojoj ekipi i treneru na pobedi.Na dobrom smo putu i sve je u našim rukama.“
Zlatibor već u utorak gostuje u Kragujevcu ekipi Radničkog, a idućeg vikenda ga očekuje gostovanje ekipi Poleta.
U sportskoj  dvorani Čajetina, pred 400 gledalaca meč su sudili Arsić iz Čačaka i Laketić iz Užica.
Zlatibor je igrao u sastavu Tmušić 3,Pavlović 13,Brašanac 3,Šekularac 20,Kuzeljević 1, Pantović,Đuričić,Satarić 17, Smolović 11,Bogdanović 6,Dragović,Mićević 12. Dok su gosti iz Šabca nastupili u sastavu Đonlić 3,Lazić,Vuković 3, Gavrilović 10,Bajić 21,Puljezević 12,Živanović,Ivanović 25,Kostić,Stefanović 3,Vidić