KK Zlatibor u Superligi

ZLATIBOR – Košarkaši Zlatibora pobedili su Vršac 89:65 na domaćem terenu u poslednjem, 30. kolu Košarkaške lige Srbije.

Zlatibor je protiv Vršca došao do dvocifrene prednosti i u prvom poluvremenu, ali je meč prelomljen u trećoj četvrtini. Utakmica nije imala takmičarski značaj ni za jednu ekipu, ali su se domaći revanširali za poraz u prvom delu sezone. Ekipa Vršca je završila sezonu sa po 15 pobeda i poraza na šestom mestu tabele.

kk zlatibor

Svi igrači Zlatibora su igrali na ovom meču, a najefikasniji je bio Dragoslav Papić sa 19 poena, dok je Nikola Pavlović ubacio 15 poena uz 10 skokova. Centar Lazar Joksimović je postigao 12 poena, dok je kapiten Bogdan Riznić imao 10 poena.

Zlatibor je četvrtu sezonu u Košarkaškoj ligi Srbije završio sa 19 pobeda i 11 poraza na trećem mestu koje ga ponovo vodi u Superligu, uz Mladost i Vojvodinu. Još uvek je nepoznato u kom formatu će se igrati doigravanje za prvaka Srbije, ali sve će biti poznatije u narednim danima, a za to vreme će se ekipa pripremati za mečeve ABA2 četvrtfinale sa Sparsima koje će se igrati 19. i 21. aprila u Podgorici.

Izvor: Zlatiborpress