Kačar i Stanulov u akciji „Olimpijsko srce“ (VIDEO)

ZLATIBOR- Akcija „Olimpijsko srce“ dovela je u Čigotu olimpijce boksera Slobodana Kačara i veslača Milorada Stanulova.

Slobodan Kačar osvojio je zlatnu medalju u poluteškoj kategoriji do 81. kilograma za Jugoslaviju naOlimpijskim igrama 1980. u Moskvi .

Jedini je bokser sa područja Srbije koji je osvojio zlatnu olimpijsku medalju i titulu svetskog profesionalnog prvaka u četiri najznačajnije svetske verzije: VBC, VBA, IBF i VBO. Tokom 8 godina i 4 meseca nije doživeo poraz i u tom periodu je imao 99 uzastopnih pobeda u amaterskoj i 21 u profesionalnoj konkurenciji, čime je jedinstven u istoriji svetskog boksa.

Bio je predsednik Bokserskog saveza Srbije i član Izvršnog komiteta Evropske bokserske federacije.

Milorad Stanulov  osvajao je medalje na Olimpijskim igrama i Svetskim prvenstvima.Obe olimpijske medalje osvojio je sa Zoranom Pančićem  u dubl skulu. U skifu je zauzeo treće mesto na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu 1978. Bio je i višestruki prvak Balkana i Jugoslavije.