Javor Matis u četvrtoj brzini (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u 3. kolu Prve lige Srbije deklasirao Radnički iz Sremske Mitrovice rezultatom 4:0.

Javor Matisu je bilo dovoljno poluvreme da zapečati sudbinu Radničkog. Bili su nadahnuti Milovićevi puleni tako da se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka. Gosti iz sremske Mitrovice koje sa klupe predvodi Bogdan Korak igrali su u sastavu: Šegavac, Spajić (Milunović 46’), Josimov, Abubakar (Paunović 46’), Stevanović (Cvijić 46’), Dimitrić, Ilić, Križan (Milošević 59’), Mustafa, Pejović (Vladić 77’) i Radović. Milovan Milović se opredelio za sastav: Babić, Vico, Petrović, Momčilović, Jevremović, Balabanović (Grabež 82’), Zvekanov (Basarić 75’), Nikolić (Dimitrijević 82’), Silva, Tanko (Jović 82’) i Odita (Luković 69’). Utakmicu je sudio Ivan Stamenković a pomagali su mu Novak Novaković i Goran Bogićević.

Raspoloženi domaći igrači su poveli već i 15. minutu utakmice. Lopta je došla sa leve strane od Jevremovića na kraju je posle dosta muke Nikolića da se oslobodi pritiska Mustafe prosledio loptu do Vica posle čijeg centaršuta Tanko odlično reaguje i dovodi svoju ekipu do prednosti od 1:0. Sedam minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Jevremović je izveo korner sa leve strane a Zvekanov pored uspavane odbrane Radničkog postiže svoj prvi gol u ovoj sezoni. Dosta prostora po desnoj strani je imao Vico i on je to vešto koristio.

Još jednom je bio asistent ovoga puta u 35. minutu kada je njegov idealan centaršut pratio pokretljivi Nikolić i glavom po treći put savladao nemoćnog Šegavca. I nije tu stao domaćin. U 40. smo videli odličnu akciju. Silva je proigrao brzonogog Nikolića koji lažnjakom vara čak četiri gostujuća igrača ali Odita na kraju ovu akciju nije uspeo da kruniše golom. U smiraj prvog poluvremena domaćin postiže i svoj četvrti gol. Jevremović je krenuo po levoj strani, pokušao je da prevari Spajića, igrač Radničkog pri svojoj želji da dođe do lopte je igrao rukom što nije promaklo dobro postavljenom Stamenkoviću koji je dosudio jedanaesterac za Javor Matis. Siguran egzekutor sa bele tačke je bio Obiore Odita pa se na poluvreme otišlo sa prednosšću domaćina od 4:0.

Vidno nezadovoljan izdanjem svoje ekipe Bogdan Korak je na startu prvog poluvremena izvršio tri izmene kako bi sprečio još veću rezultatsku katastrofu svoje ekipe. Njegovi puleni su  mogli da smanje prednost domaćina u 55. minutu kada je Josimov iz slobodnog udarca pogodio prečku. Na drugoj strani posle centaršuta Jevremovića pokušao je Odita a lopta ide pravo u ruke Šegavca. Jevremoviću je verovatno dosadilo da ga zovu najboljim asistentom, pa u 65.minutu i sam pokušava da postigne gol udarcem sa distance ali na njegovu žalost lopta prolazi pored desne stative. Nešto slično je pokušao mlađani Luković u 71. kao i Dimitrić na drugoj strani u 75. Do kraja smo videli dva dobra udarca ka golu gostju, prvo Tanko u 86. kada je pogodio spoljni deo mreže i u nadoknadi vremena Vica čiji udarca je bio za malo neprecizan.

Kao što je rekao Milović posle prve utakmice u ovom prvenstvu Javor Matis je ekipa u stvaranju i trebaće dosta strpljenja. Danas su pokazali da će iz kola u kolo biti sve bolji i da se jasno vidi pomak u igri. Milović i njegov stručni štab mogu da budu zadovoljni ne samo rezultatom već i odnosom svih igrača tokom 90 minuta. U narednom kolu Javor Matis je ponovo domaćin a u Ivanjivcu stiže jedan od kandidata za povratak u Super ligu Inđija.