Ilić za minimalac (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je golom Ilića u 52. minutu savladao Novi Pazar u utakmici 23. kola Super lige koja je više ličila na rat nego na fudbal.

Javor Matis je uspeo da savlada ratoborne Pazarce minimalnim rezultatom 1:0, i tako otišao ka delu tabele koji ga odvaja na pristojnu razliku od timova koji su u velikom problemu  oko opstanka. Sama utakmica nije obilovala zrelim prilikama a jedna greška gostiju je bila dovoljna da domaćin povede i ostavi ceo plen u Ivanjici. Bilo je previše prekida, čak 9 žutih i jedan crveni karton, što dovoljno govori o kvalitetu meča koji smo mogli da gledamo. Radoslav Batak je izveo ekipu u sastavu: Drobnjak, Vlajković (Pešukić 55’), Kojić, Trtovac, Zimonjić (Marinković 55’), Islamović (Delimeđac 66’), Sise, Tomić, Mijić, Stojiljković (Dragutinović 66’) i Aganspahić (Gigić 84’). Javor Matis je igrao u sastavu: Lazović, Dimitrijević (Vico 87’), Pavišić, Ostojić, Jevremović, Dukure, Šćepanović (Zvekanov 62’ ), Nikolić (Krnić 62’), Maričić (Jevtić 87’), Luković i Ilić. Utakmicu je sudio Milan Ilić a pomagali su  mu Oliver Petrović i Ivica Stojanović.

Prvo poluvreme je proteklo u igri iz koje nije proisteklo ništa što bi se moglo nazvati prilikama za gol. Novi Pazar orjentisan na odbranu svog gola a ako se nešto desi na protivničkoj polovini dobro je, a ako ne opet dobro. Prvu priliku na utakmici videli smo posle neuspelog pokušaja udarca Nikolića u 11. minutu a ispostavilo se da je to ustvari bila idealna asistencija za Ilića koji ne koristi ovu izglednu šansu i loptu šalje pored gola. Novi Pazar je u 33. minutu zapretio iz polukontre kada je Tomić ubacio loptu sa desne strane a Aganspahić nije bio spreman kao ni Mijić, pa je ova prilika ostala neiskorišćena. Utisak je da je za 45 minuta ovo bilo premalo dešavanja.

Drugo poluvreme obe ekipe počinju sa sastavima koji su istrčali na teren od početka utakmice, a Novi Pazar ostaje sa 10 igrača u 47. minutu, jer je Mijić posle starta nad Nikolićem dobio drugi žuti karton, pa je morao ranije na kupanje. Javor Matis je to iskoristio već u 52. minutu. Dukure je primio loptu na protivničkoj polovini a onda idealno proigrao Ilića. Mora se reći da je iz igre lagano ispao Kojić što je dalo prednost napadaču Javor Matisa koji je laganom realizacijom doveo svoj tim do toliko željene prednosti. Nakon toga Javor Matis se opredelio da čuva stečeno vođstvo a Novi Pazar je igrao bolje nego kada su bili brojčano ravnopravni. Istina je da nisu mogli da stvore ozbiljniju priliku za izjednačenje a onda je u zaustavanom vremenu došlo do velike gužve.

Izveden je korner sa desne strane, stvorena je velika gužva u šesnaestercu Javor Matisa a Minić je svirao faul nad odbranom domaćih. Lopta se odbila na nogu Dragutinovića i sa zviždukom pištaljke završava u mreži. Poništen gol je bio povod da svi igrači koji su bili na terenu ali oni sa klupe sa celim stručni štabom utrče na teren i krenu u obračun sa Minićem. Dugo je sve trajalo a onda je Minić žutim kartonom kaznio samo Gigića. Na kraju je ostalo 1:0 za domaćina za nastavak tradicije nepobedivosti u utakmicama sa Novim Pazarom.

Javor Matis je osvojio veoma važna tri boda u borbi za opstanak. Sada se malo lakše diše i u Surdulicu se putuje sa više samopuzdanja. Evidentno je da je na dnu tabele počelo „kuvanje“ i da će do kraja borba za opstanak biti veoma zanimljiva i ali i stresna. Ali to je fudbal i tu ne treba tražiti nikakva opravdanja.