Derbi pripao domaćinu (VIDEO)

UŽICE – Fudbaleri GFK Slobode savladali su ekipu Zlatibora iz Čajetine 3:0, u 22. kolu Prve lige Srbije. Pred 1500 gledalaca na stadionu Radomir Antić, strelci za domaće bili su Rade Glišović u 43. minutu, Bačanin u 53. i Gajić u 86. minutu.

Prvi šut u okvir gola imali su gosti u petom minutu. Janjić je iskosa sa 20 metara pokušao da iznenadi Vukašinovića, ali je lopta završila u golmanovim rukama.

Fudbaleri Slobode su u 19. minutu mogli stići do vođstva, kada je Ristić uputio odličan centar šut, iskosa sa desne strane sa 25 metara, ubacio loptu pred petarac Zlatibora, odlično je glavom reagovao Cvetić, ali njegov šut je zaustavila prečka.

Ono što su propustili u ovom napadu, Užičani su nadoknadili dva minuta pre odlaska na odmor, i to u gotovo identičnoj siutaciji. Ovog puta Ristić je centrirao iskosa sa desne strane na ivicu peterca, na drugu stativu, a Rade Glišović glavom precizno šalje loptu u mrežu za prednost 1:0.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu nova radost za ljubitelje Slobode. Ovog puta Đukić je asistirao Bačaninu koji je izbegao ofsajd zamke, povukao loptu, predriblao golmana Maslarevića i sa ivice peterca po zemlji smestio loptu u nebranjeni deo mreže za 2:0.

U 72. minutu i Zlatibor je mogao do gola. Vukmirović odlično centrira a Janjić je glavom sa osam metara šutirao ali Vukašinović paradom izbacuje loptu u korner.

I kada su svi pomislili da je sve već viđeno i da je golovima kraj, nova radost domaćih fudbalera u 86. minutu. Rašković sjano asistira Gajiću koji u šesnaestercu smiruje grudima loptu, a onda sa deset metara iskosa levo plasira loptu pod prečku.

U narednom 23. kolu fudbaleri GFK Slobode gostuju ekipi RFK Novi Sad 1921.
Izveštaj: Z. Đoković/ZooMUE