“Dečiji vrtić” razbio Novi Pazar (VIDEO)

UŽICE – Mlada ekipa Slobode je „razbila“ Novi Pazar, a u prilog tome ide podatak da su im za 40 minuta igre ubacili 118 poena.

U Užice je  stigla ekipa Novog Pazara koja igra na dva fronta, KLS i ABA 2 ligu. U grad na Đetinji stigli su posle poraza u Skoplju od MZT ali i Sloboda je pre ove utakmice imala gust raspored. Ono što su prikazali košarkaši Slobode u prve dve deonice može se porediti sa NBA utakmicama jer su za 20 minuta Novom Pazaru ubacili neverovatnih 70 poena!!! Na kraju Sloboda je slavila rezultatom 118:92 (33:20; 37:33;28:21;20:18).

U prvoj četvrtini Užičani su pokazali da mladost ne poznaje granice. Igrali su brzo, poletno, sa dosta kereativnosti u igri što Novopazarci nisu umeli da čitaju, pa je na 2.30 do kraja Sloboda imala 24:14, a na kraju i maksimalnih 13 u plusu, 33:20.

Mnogo bolje su otvorili domaći i drugu četvrtinu kada imaju +18 a Popović traži tajm aut kako bi prekinuo Slobodinu mini seriju 5:0. Pre toga Korać je napravio nesportski faul nad Simovićem, koji je polovičan sa linije slobodnih bacanja, a isti igrač posle rampe Vučićeviću zakucava za maksimalnih +21, 41:20. Ni tu nisu igrači Slobode stali pa idu i na +24 i do kraja poluvremena drže rivala na pristojnoj distanci, i da Vulić nije uz zvuk sirene pogodio sa pola terena domaći bi na veliki odmor otišli sa 20 a ne 17 poena razlike,70:53.

Na početku treće deonice gledali smo ujednačenu igru na obe strane da bi Anthony trojkom smanjio prednost Slobode na 15 razlike a Lučić to vidi kao pad u igri pa traži tajmaut. To “pali”, pa domaćin posle minut igre ponovo ide na +22, 89:67, a tada na istu kartu igra Popović kako bi pokušao da probudi svoje igrače. To mu baš i nije pošlo za rukom je Sloboda na kraju treće četvrtine upisuje svoj 98 poen, a Novi Pazar na drugoj strani 74.
Poslednja četvrtina nije obilovala iznenađenjima jer je Sloboda kontrolisala i igru i rezultat, a na kraju je bilo prostora i za najmlađe Božića, Matovića i Tejića što nije uticalo na krajnji ishod ove utakmice, 118:92.

Kod Slobode dvocifreni su bili Foster sa 23, Nikolić 22, Kutlešić 21, Pažin 18, Simić 11 i Tadić sa 10 poena.  Domaćin je imao čak 34 asistencije i 38 skokova.
Na drugoj strani najraspoleženiji u redovima Novog Pazara bio je Todrović sa 22 poena, osam manje je postigao Muratović, Novaković je ubacio 13 a Anthony 12.