Bez problema protiv Napretka (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u drugom kolu Superlige, lakše nego što se očekivalo, savladao Napredak iz Kruševca rezulatatom 3:0.

Javor Matis je savladao Napredak u utakmici koja je bila bitna i za jednu i za drugu ekipu, bez obzira na činjenicu da je tek drugo kolo. Teren je bio težek za igru jer je kiša dobro naptopila travnatu podlogu stadiona u Ivanjici, a Napredak je nastupio u sastavu: Ostojić, Stević, Mršić, Marinković, Zeljković (Mrkić 18’), Milovanović, Kostić (Šarac 69’), Spremo, Markoski (Živanović 64’ ž), Kočić (Leković 46’) , Oumaru (Matić 46’ ž). Igor Bondžulić se Kruševljanima suprotstavio ekipom u sastavu: Lazović, Maričić, Pavišić, Otašević, Jevremović, Radivojević, Piščević, Šćepanović (Zvekanov 55’), Nikolić (78’ Tanko), Luković (Sević 84’), Mladenović (Rušević 84’).Utakmicu je sudio Stanko Ostraćanin iz Kraljeva a pomagali su mu Sređan Minić iz Rače i Milan Pašajlić iz Raške.

Javor Matis savladao Napredak iz Kruševca

Pre početka utakmice generalni sekretar zajednice klubova Superlige i Prve lige Srbije Darko Ramovš uručio je kapitenu Javor Matisa Nedeljku Piščeviću pehar za fer plej za prošlu sezonu, kao i pehar za najboljeg strelca Superlige koji je namenjen Nikoli Petkoviću.

Obe ekipe su u ovu utakmicu ušle posle poraza u prvom kolu. Javor Matis je u svakom slučaju bio pod većim pritiskom jer je igrao na domaćem terenu, dok su na papiru gosti bili blagi favoriti. Od samog starta niko se nije zaletao i dopuštao bilo kakav kiks koji bi ih skupo koštao. Sve u svemu Napredak nije ni blizu bio toliko toliko hrabar, kao protiv Partizana tako da u prvih 45 minuta nijednom nije zapretio domaćinu, niti uputio udarac ka Lazoviću.

Javor Matis je bio dobro organizovan, zatvorio je sve prilaze svom golu, dok su igrači sredine terena bezuspešno pokušavali da kroz gustu odbranu gostiju proigraju svoje napadače, pa tek u 28. minutu gledamo prvu šansu na utakmici kada je lopta od Nikolića došla sa leve strane, a Marinković umalo nije postigao auto gol. Izveden je korner, gosti se za trenutak brane Jevremović loptu vraća pred gol Napretka,  a ona dolazi do mlađanog Radivojevića koji pogađa stativu a Luković  odbitak sa lakoćom ubacuje u prazan gol i dovodi svoju ekipu do vođstva od 1:0.

Do kraja poluvremena se igralo kao i do gola, bez preteranog rizika i davanja prilike protivniku da nešto više uradi pred protivničkim golom, tako da je prvih 45 minuta pripalo domaćoj ekipi, minimalnim vođstvom 1:0.

Nezadovoljan učinkom Oumarua i Kočića, Ivanović ih ostavlja u svlačionici a na teren šalje Lekovića i Matića. U 52. minutu prva izglednija prilika za goste. Milovanović je ubacio loptu pred gol Javor Matisa  a Jevremović je u poslednjem trenutku uklizavanjem intervenisao ispered Matića i loptu poslao u korner.

Javor Matis duplira svoju prednost u 61. minutu. Dosuđen je slobodan udarac iskosa sa leve strane. Kod lopte su bili Zvekanov, Maričić i Jevremović, ovaj poslednji je uputio centaršut pred sam gol gostiju. Svi igrači u crvenim dresovima, uključujući i golmana Ostojića, nemo su posmatrali let lopte koja dolazi do Piščevića, a on je glavom sa pet metara smešta u mrežu i donosi svojoj ekipi prednost od dva gola razlike.

Napredak je mogao da se vrati u igru u 72. minutu kada je Otašević pogrešio u blizini svog gola, Spremo se stuštio ka golu Javor Matisa a Milovanović se propisno obrukao kada je loptu sa desetak metara umesto u gol poslao pored njega.

U 89. se dogodio još jedan prekid, odnosno korner. Lopti je prišao Jevremović, i uputio izvanredan centrašut. Na Otaševića su svi zaboravili, a on je u maniru najrasnijeg centarfora glavom zakucao loptu pod prečku nemoćnog Ostojića i postavio konačan rezultat ove utakmice, 3:0 za Javor Matis.

Kada se sve sabere zaslužena pobeda Javor Matisa, u igri koja nije plenila lepotom, ali rezultat je nešto što se piše i pamti. Napredak je razočarao u svim segmentima igre, nije bilo ni želje ni snage da se uradi bilo šta kako bi rezultat po njih bio povoljniji.

Ivanjičani u narednom kolu gostuju u Beogradu Partizanu.