Sloboda-Zlatibor 73:76 (21:16,14:17,20:17,18:26)

ČAJETINA-Čajetinom se do duboko u noć orila pesma oduševljenih navijača Zlatibora koji su u velikom broju bodrili svoj tim u Užicu. U jako teškoj i neizvesnoj utakmici, punoj nervoze i naboja , Čajetinci su u samom finišu pokazali da su kvalitetnija ekipa i zahvaljujući dobroj odbrani i mirnoći sa slobodnih bacanja, došli do veoma vredne pobede.

Užičani su bolje počeli utakmicu a Zlatibor je prve poene postigao posle tri minuta igre.Čudan sudijski kriterijum potpuno je izbacio iz igre Marića koji je posle tehničke greške imao već tri faula.Posle prvih deset minuta Sloboda je imala pet poena prednosti.Na dva ipo minuta do  poluvremena Sloboda je došla do prednosti od 35:24, ali Zlatibor tada pravi seriju od 9:0 i na odmor je otišao sa dva poena zaostatka.U trećem periodu posle trojke Tmušića Zlatibor dolazi do vođstva od 48:46 ali ne uspeva da ga zadrži.Domaćin je posle trideset minuta igre imao prednost od  55:50.Pravi junak ove pobede Zlatibora bio je Asmir Numanović koji je na početku poslednje deonice poentirao uz prekršaj i smanjio na dva poena zaostatka.Došla je Sloboda na četiri ipo minuta do kraja ponovo do pet poena viška (63:58), ali Vasić trojkom vraća potpunu neizvesnost. Na minut i petnaest sekundi do kraja Mićević je poentirao za vođstvo Zlatibora od 70:68 a zatim su Arnautović i Đurić promašili po jedno slobodno bacanje, dok je  Vasić  bio siguran sa linije penala. Postigao je Arnautović trojku  i smanjio na 74:73 ali to je bilo sve što su Užičani uradili na ovom meču.Đikić je sa dva ubačena slobodna bacanja postavio konačan rezultat.
Numanović je ostvario indeks od  31 i ubacio 19 poena, Đokić je dao 16 a Vasić 14. Kod domaćina najbolji pojedinac bio je Arnautović sa 24 poena.Zlatibor je bolje šutirao i za jedan i za dva poena od Slobode a Užičani su ostvarili više skokova .
Po završetku susreta došlo je do ulaska domaćih  navijača na teren i pokušaja obračuna sa igračima Zlatibora kao i ubacivanja predmeta na parket.Strasti su se posle smirile a igrači i navijači Zlatibora imali su puno razloga za slavlje.Ovom pobedom Zlatibor je napravio veliki korak ka sredini drugoligaške tabele.

Dvorana Veliki park . Gledalaca: 1000     Sudije:Marković,Živković,Arsić
Sloboda: Đurić 12, Jovanović 9, Anđić 12, Ćirić, Žunić 3, Knežević, Arnautović 24, Nikolić 11,Temelkovski, Đokić 2
Zlatibor: Tmušić 6, Peković, Radović, Numanović 19, Vasić 14, Petronijević 9, Majstorović, Đuričić, Smolović, Marić 3, Mićević 9, Đokić 16