Otaš se oprostio, Sloboda pobedila (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Slobode pobedom su se oprostili od sezone koja se može nazvati veoma uspešnom, jer su u prvoj godini po povratku u KLS izborili igranje u Superligi.

Oproštajnu utakmicu u ovoj sezoni  na svom terenu Sloboda je odigrala protiv Tamiša, i užička publika se propisno obrukala. Poseta od samo 150 gledalaca nije adekvatna rezultatima koje je postizala ova ekipa tokom svih takmičenja i ako se uzme u obzir da se na današnjoj utakmici od aktivnog igranja košarkom, pred svojim navijačima oprostio legendarni nikola Otašević, onda je ova brojka vuše nego mala. Imaće Nikola još jednu utakmicu u svojoj karijeri u narednom kolu protiv Partizana, ali ova je bila poslednja pred Užičkom publikom. Sloboda i Tamiš drže začelje tabele, ali ni jednoj ni drugoj ambicije u Superligi nisu bile prolazak u polufinale već razigravanje svih raspoloživih snaga za period koji sledi.

Tamiš je u prvoj četvrtini bio bolji i imao je prednost ali mora se reći da odbrane nisu postojale o čemu svedoči i podatak da je za prvih 10 minuta igre izvedeno samo jedno slobodno bacanje. Ovu deonicu Pančevci su rešili u svoju korist 22:17, da bi u drugoj Sloboda krenula agresivnije i u drugoj polovini četvrtine okrenula rezultat u svoju korist. Za razliku od prve, u drugoj četvrtine je izvedeno čak 21 slobodno bacanje a na veliki odmor se otišlo nerešenim rezultatom 37:37.

Treću četvrtinu otvaraju četiri tojke, tri Tamiša i jedna Slobode a onda je Marić dodao dva poena za 42:46. Sloboda je izuzetno agresivnom odbranom veoma lako napravila seriju 16:4 i došla na 58:50, da bi Tamiš uzvratio istom merom 10:0 i poveo 60:58. Do kraja četvrtine videli smo po jednu trojku na obe strane, Krstića za Slobodu i Mitrovića za Tamiš pa se u poslednju deonicu ušlo rezultatom 61:63. Sloboda mnogo bolje otvara ovaj period igre i dolazi do vođstva 72:67, a Tamiš veoma brzo ulazi u problem zbog centraske linije jer Knežević i Čabrilo moraju iz igre zbog pet ličnih grešaka.

Na to se nadovezuju greške bekovske linije pa Jovčić kod rezultata 76:71 na 4.23 do kraja, traži tajmaut ne bi li pokrenuo svoju ekipu, ali mu to ne polazi za rukom jer Sloboda ide na maksimalnih + 12, 83:71. Pančevci nisu imali snage za preokret pa je Sloboda zabeležila svoj drugi trijumf u Superligi, pobedivši Tamiš rezultatom 86:76.

Nikola Otašević je na minut pre kraja krenuo da izađe sa terena, kleknuo na centru, poljubio grb Slobode i tom prilikom doživeo ovacije sa tribina. Ostaje žal što hala nije bila punija jer Otaš je to i te kako zaslužio. Poslednju utakmicu u ovoj sezoni Sloboda igra 30. maja u Beogradu protiv Partizana.