Nerešeno u derbiju

UŽICE – U 10. kolu Zapadno-moravske zone GFK Sloboda iz Užica i FK Budućnost iz Arilja odigrali su nerešeno 2:2 na Gradskom stadionu u Užicu.

U utakmici u kojoj su snage odmerile prve dve ekipe na tabeli prvi gol postigli su gosti iz kontranapada, ali su fudbaleri Slobode preko Đorđevića došli do izjednačenja pred kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvreme je donelo dosta dobrih poteza, borbe i požrtvovanosti na svakom delu terena. I gosti, ponovo iz kontranapada dolaze do vođstva. Međutim, Sloboda izjednačava na konačan rezultat 2:2 nakon faula kapitena Cvetića. Gol je postigao Dabić šutom u gornji levi ugao.

Oba tima imaju po 26 bodova i nalaze se na prve dve pozicije. GFK Sloboda u narednom kolu odmerava snage sa ekipoom Jedinstvo Putevi, a Budućnost dočekuje Polimlje iz Prijepolja.