Fudbal u pravom smislu reči (VIDEO)

IVANJICA – Pet golova, pregršt prilika i odlična igra obe ekipe obeležila je utakmicu između Javor Matisa i TSC.

Posle pauze u prvenstvu Javor Matis je dočekao najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva TSC. I viđena je odlična  fudbaska predstava u kojoj su gosti dva puta vodili, domaćin dva puta stizao i na kraju uspeo da preokrene i dođe do svoje treće pobede. 300 gledalaca je zadovoljno napustilo stadion pored Moravice, ne samo zbog pobede njihove ekipe već i zbog igre koja odavno nije viđena na ovom stadionu. Zoltan Sabo je izveo ekipu u sastavu Filipović, Varga, Skopljak, Antonić, Ponjević, Tomanović, Tumbasević (ž), Lukić (Šinković 84′), Grabež (Duronjić 70′), Milićević (Gajić 87′) i Silađi. Na drugoj strani Igor Bondžulić na teren je izveo startnu postavu Lazović, Đerić, Kolaković, Amanović, Jevremović, Piščević, Dolmagić (Maričić 70′), Kuveljić, Krnić (Cvetković 55′ ) (Pavišić 87′), Petković i Mrkaić. Utakmicu je sudio Nišlija Aleksandar Živković sa Milanom Minićem takođe iz Niša i Stefanom Vojnićem iz Boljevca. Četvrti sudija je bio Milan Mitić iz Leskovca.

Javor Matis je morao da krene agresivnije od početka jer samo devet bodova iz 11 kola nije ono što zadovoljava ambicije kluba. Videlo se od samog starta da ovaj meč može da bude zanimljiv jer su i jedni i drugi želeli da igraju. U 10.minutu domaćin je zapretio preko Kuveljića koji je odlično šutirao u donji desni ugao Filipovićevig gola. Samo minut kasnije gosti iz prvog pokušaja dolaze do prednosti. Lopta je u šesnaesterac Javor Matisa došla sa desne strane, kratko su domaći odbrambeni igračo odbili loptu, pravo na nogu Grabeža koji je samo malo pomerio na levu i pogodio same rašlje Lazovićevog gola. Pokušali su domaći da uzvrate u 15.minutu preko Dolmagića. Šutirao je sa 20 metara, lopta na putu ka golu udara u jednog igrača TSC-a i umalo nije prevarila Filipovića. Javor Matis dolazi do izjednačenja u 23. minutu. Kuveljić je poslao loptu u prostor, ka lopti su u punom sprintu krenuli Skopljak i Krnić ali je internacionalac domaćih bio mnogo brži a potom i izuzetno precizan jer je lobovao istrčalog Filipovića za veliku radost domaćih navijača. Nastavili su u jakom ritmu i jedni  i drugi pa u 31.minutu beležimo dobru priliku za Javor Matis. Krnić je poslao u vatru Mrkaića, koji beži Skopljaku ali nije imao snage za bolju završnicu, kada je šutirao u noge dobro postavljenog Filipovića. Krnić je faulirao Tomanovića a slobodan udarac je izveo Lukić. Idealno lopta na pet metara, na nju je natrčao Milićević a Lazović uspeva da odreaguje i pomogne lopti da se od prečke odbije u polje. Još jednom smo videli lepu akciju gostiju u režiji Silađija, Varge i Grabeža a Lazović odličnom intervencijom spašava svoju mrežu. Gosti koriste svoj trenutak bolje igre i ponovo vode od 41.minuta. Veoma naivno je Piščević ispao iz igre, i na taj način dao Milićeviću  priliku koji ovaj ne propušta i dovodi TSC do prednosti od 2:1.

Nastavak počinje prilikom za Javor Matis. Dosuđen je slobodan udarac na 18 metara od gola gostiju. Usledio je duži prekid zbog ukazivanja pomoći Mrkaiću a nakon toga je Petković odlično gađao preko živog zida ali samo do stative. Pritisnuo je Javor Matis goste pa u 60. minutu dolazi do novog izjednačenja. Cvetković je proigrao Đerića a on Dolmagića. Usledila je povratna lopta ka Kuveljiću, on je odmah šutirao i uz pomoć odbrambenih igrača TSC-a prebacio gol liniju za 2:2. Gosti prete dva minuta kasnije kada strelac drugog gola Milićević šutira po zemlji ciljajući levi ugao gola, ali Lazović sve čita i sigurno dolazi do te lopte. Još jednom su domaći uhvatili na spavanju goste, i izveli brz kontranapad. Cvetković je još jednom razradio desnu stranu, Dolmagić idealno proigrao Kuveljića koji brzopleto reaguje, i umesto da primi loptu on šutira iz prve i to veoma neprecizno. Kazna je mogla da stigne minut kasnije. Kolaković je loše procenio let lopte, ili je bio kratak, i svojom intervencijom dovodi Silađija do izgledne prilike, a lopta za malo i polako odlazi pored leve stative. Još jednom je Lazović spaso svoju ekipu. Ovoga puta u 78.minutu kada je Tomanoviuć bio najbolji u skoku, šutirao glavom a golman domaće ekipe odlićno interveniše., kao i dva minuta kasnije. Petković je u želji da izbije loptu proigrao Silađija a ovaj fenomenalnim udarcem još jednom stavlja na iskušenje Lazovića. I u najvećoj ofanzivi gostiju domaćin dolazi do potpunog preokreta. Još jednom je Cvetković dobro poroigrao svoje saigrače, ovoga puta Mrkaića. Ispred njega je bio Antonić koji se okliznuo kao i Mrkaić, ali je domaći igrač bio spretniji, pridigao se i uputio šut ka golu gostiju. Tu se našao Maričić i samo poturio nogu, zatresao mrežu i tako doneo vođstvo svojoj ekipi. Bunili su gosti tražeći ofsajd, ali je Živković najratobornijima Skopljaku i Duronjiću pokazao po žuti karton.Poslednju priliku na utakmici imali su domaći kada je Petković šutirao glavom ali je Filipović bio siguran pri svojoj intervenciji.

Velika pobeda za Javor Matis. I to protiv odlične ekipe TSC koja je pokazala da zna i da hoće da igra fudbal. Navijače Javor Matisa treba da raduje činjenica da njihovi puleni nisu gubili nadu nijednog trenutka i da su uspeli u želji da dođu do celog plena. Ova pobeda domaćima može da podigne samopouzdanje u narednim mečevima jer je evidentno da kod njih postoji kvalitet. U narednom kolu Javor Matis gostuje u Novom Sadu, Vojvodini.