Zlatibor završio na 18. mestu Superlige Srbije

ŠABAC – Fudbaleri Zlatibora izgubili su na gostovanju u Šapcu od Mačve rezultatom 1:0 u poslednjem kolu Linglong Superlige Srbije. Čajetinski tim je sa nekolicinom mladih igrača koji su manje igrali tokom prvenstva porazom završio debitantsku sezonu u elitnom rangu.

Strelac jedinog gola za Šapčane bio je kolumbijski napadač Dilan Ortiz u 77. minutu. Prethodno je i Zlatibor imao svojih šansi, naročito u prvom poluvremenu, a najbolji strelac Stefan Vukić je pogodio prečku. U drugom poluvremenu šansu su dobili i najmlađi prvotimci Zlatiborca poput Aleksandra Njeguša i Milisava Ćirovića.

„Zlatibor je ove godine ušao u Superligu, bio je neiskusan po tom pitanju i najviše zbog toga je došlo do ispadanja. Nadam se da ćemo u nekom narednom periodu ponoviti taj uspeh pa da ćemo se bolje plasirati,“ rekao je trener Zlatibora Predrag Ristanović.

U istorijskom nastupu u srpskoj fudbalskoj eliti, klub iz Čajetine je na 38 utakmica skupio 29 bodova, pobedio je na sedam mečeva i osam puta odigrao nerešeno i završio na 18. mestu, a iza sebe je ostavio upravo Mačvu i OFK Bačku.