Zlatibor pobedio Zenon

ČAJETINA – U meču 3. kola druge runde takmičenja Regionalne lige Zapad u futsalu ekipa Zlatibora je u Čajetini savladala lajkovački Zenon sa 9:2. Čajetinci su došli do šeste pobede u sezoni i ukupno 19. osvojenog boda.

Iako su ovog rivala u prvoj rundi kao gosti savladali sa 8:0, prvo poluvreme ove utakmice nije nagoveštavalo sličan ishod u korist domaćeg tima. Obe ekipe su stvorile veliki broj šansi, Zlatibor je praktično u istom napadu dva puta pogađao okvir gola, ali je Zenon bio tim koji je jedini materijalizovao svoju priliku u ovom periodu – Dejan Stanojlović je u 14. minutu meča doveo svoj tim u vođstvo.

U nastavku, potpuno drugačija slika na terenu. Zlatibor je postigao šest golova u nizu – Dejan Filipović je izjednačio u 23, odmah potom je Željko Kostadinović preokrenuo u korist svoje ekipe, Milan Zeković je bio strelac u 26. i 32. minutu, Aleksandar Dragović u 29, a golman Nemanja Kutlešić je realizovao kazneni udarac u 36. minutu. Nikola Josipović je smanjio rezultat u 37, ali su potom usledili autogol Zenona, kao i još po jedan gol Filipovića i Kutlešića, za konačnih 9:2.

Zlatibor će u narednom kolu dočekati ekipu Bezbednosti 192 iz Valjeva, čime će se završiti jesenji deo takmičenja u ligi.

KMF Zlatibor: Kutlešić, Dragović, Kostadinović Ž, Filipović, Kostadinović M, Spasenić, Marić I, Zeković, Marić D. Trener: Žarko Ljubojević

KMF Zenon Lajkovac: Miletić, Bojičić, Vasić, Ivković, Prokić, Josipović, Mitrović, Stanojlović, Prodanović, Mandelac. Trener: Milutin Mitrović

Izveštaj: I. Janković, Zlatiborpress