Sloboda Point-Vojvodina 1:2 (video)

UŽICE-U 24.kolu Jelen Super lige fudbaleri Slobode Point poraženi su u Užicu od Vojvodine sa 1:2.

Utakmica protiv Vojvodine bila je od velikog značaja za Slobodu, a na kraju se ispostavilo da su Novosađani u ovom trenutku bolja ekipa i prema viđenom na terenu zasluženo nose ceo plen iz Užica ,dok pulenima Ljubiše Stamenkovića predstoji grčevita borba za opstanak. Stamenković je svoju ekipu postavio u formaciju 4-2-3-1 dok je Babić na drugoj strani bio hrabriji pa su njegovi igrači na terenu bili u postavci 4-3-3. Kiša koja je padala tokom celog meča otežavala je uslove za igru i jednoj i drugoj ekipi a gosti su se u takvim uslovima bolje snašli i pored toga što su Užičani golom Tijaga prvi došli do prednosti.

Igrao se 33.minut, Vojvodina je imala odličnu priliku za vođstvo, nije je realizovala i kako obično u fudbalu biva sledi kazna. U istom minutu usledila je kontra domaćih koju je Brazilac u redovima Slobode pretvorio u vođstvo i podigao na noge 2500 gledalaca na Gradskom stadionu. Nije dugo trajala radost domaćih. Posle samo četiri minuta igre Vojvodina dolazi do izjednačenja. U prvom trenutku odbrana Slobode je izblokirala udarac Veselinovića, ali lopta se odbila do raspoloženog Alivodića i za večeras odličnog Rankovića nije bilo spasa. Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme.

Na startu drugog poluvremena strelac prvog gola za Vojvodinu  Alivodić  imao je priliku da dovede svoju ekipu do prednosti i već tada se videlo da gosti nisu došli u Užice na izlet. Tokom celog drugog poluvremena diktirali su tempo, stvarali prilike a jednu takvu realizovao je Stojanović u 75.minutu. Lopta je došla sa leve strane, Veselinović je odlično šutirao, Ranković još bolje odbranio, a  Stojanović sve lepo pratio i neometan od strane domaćih igrača sa 7-8 metara pogodio prazan gol za vođstvo od 1:2.

Stamenković vrši dvostruku izmenu ubacivši u igru Jovanovića i Dolmagića, izašli su Okuno i Lovrić, ali to nije donelo promenu rezultata.

Milenko Vukadinović je pokazao 5 žutih kartona, Tijagu iz Slobode Point i Veselinoviću, Živkoviću, Novakoviću i Stojanoviću iz Vojvodine.

Već u utorak na redu je 25. kolo u kom Sloboda gostuje u Ivanjici domaćem Javoru Matis.