Sloboda pobedila Inđiju 1:0

INĐIJA – Po izuzetno lepom i sunčanom vremenu  užička Sloboda slavila protiv  domaćina Inđije sa 1:0.

sloboda grbNa terenu su postojali svi uslovi da igrači izgaraju, ali kao da ih je  sunce malo opilo u prvom poluvremenu. Prva prilika za gol je imala Inđija u 7.minutu, ali je Komazec za trenutak bio sporiji od gostujućeg igrača koji je loptu izbacio u korner. Nova prilika da se ugrozi Tasić se dogodila u 14. minutu. Vujasin je izveo slobodan udarac, lopta nezgodno skače ispred golmana, a Miličić istu šalje u korner. Prva prava akcija gostiju u 19. minutu je i donela ispostavilo se pobedu.

Sjajan  prodor po desnoj strani Velimira, usledio je centar šut na suprotnu stranu kaznenog prostora i Urošu Đeriću nije blo teško da savlada Stanivukovića, 0: 1.

Zeleno beli pojačavaju tempo igre i u 25. minutu velika šansa za poravnanje rezultata. Pejić je sjajno centrirao na suprotnu stranu kaznenog prostora gostiju, a Jovanović u padu šutira kraj gola.Gosti imaju novu priliku za gol u 43.minutu. Vujić šutira sa nekih 10 metara od gola, ali  Stanivuković na visini zadatka.

U drugom poluvremenu  pokušaji domaćih igrača da stignu do gola i bar boda. U takvoj igri nisu stvorili previše prilika, ali su zato omogućili gostima da iz kontranapada ugroze Stanivukovića.

Domaćin prvi put preti posle solo prodora Ivkovića po levoj strani, on vara nekoliko igrača, ulazi u peterac, asistira, ali je golman Tasić na visini zadatka i loptu šalje u korner.U 64. minutu nova prilika za Ivkovića posle sjajne asistencije Živanovića. Dobar centaršut u gol nije pretvorio vižljasti napadač. Živanović i sam pokušava da postigne gol iskosa sa desne strane, lobom istrčalog golmana Tasića, ali  lopta odlazi iznad prečke.

Gosti su se propisno ispromašivali u 58′, 75′ i 76′. Tada je junak domaćeg tima bio golman Stanivuković, ali je to bila slaba uteha za njegov tim. U sjajnim šansama su tada bili Velemir i Đerić.

Gradski stadion u Inđiji, pred oko 300 gledalaca. Meč je sudio Nikola Radaković iz Novog sada,  sa pomoćnicima Draganom Peranovićem iz Šajkaša, Miloše Simovićem iz Lovćenca a četvrti sudija bio je Đorđe Maksimović iz Inđije.

Domaća Inđija je nastupila u sastavu: Stanivuković, Pejić, Kovačević, Lalić, Simunović, Todić, Vujasin (Kostić 67′), Jovanović (K), Bosančić, Ivković (Knežević 77′), Komazec (Živanović 55′).

Gosti iz Užica ekipa Slobode je igrala u sastavu: Tasić, Miličić, Marjanović, Nikolić, Joksimović, Milanović (K), Jeremić (Radaković 90+2), Velemir (Jacobs 79′), Vujić (Samuel 60′), Šerić, Nešović.

Sloboda u narednom 3. kolu dočekuje ekipu Zemuna.