Šest medalja za Užičane na dva krosa

UŽICE – Na Krosu Srema u Inđiji i na Krosu Centralne Srbije u Valjevu takmičari AK Užice osvojili su ukupno šest odličja – dve zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu.

U trci mlađih pionira na 500 metara Mihailo Jakšić je na oba ova takmičenja osvojio po zlatnu medalju. Dva rebra osvojila je Milica Žunić, koja je u Inđiji trčala na 800 metara, a u Valjevu na 3000 metara.

U klubu posebno ističu rezultat novajlije Lazara Cukavca, koji se atletikom bavi manje od pola godine. On je u Inđiji sovojio srebro na 800 metara, a u Valjevu je na 2000 metara bio trećeplasirani. Na takmičenjima je nastupila i Tijana Cukavac.

„Veoma sam zadovoljan nastupom svojih takmičara, kako na Krosu Srema, tako i na Krosu Centralne Srbije. Mihajlo Jakšić je u svojim trkama nadmoćno pobedio i dokazao da je
u svojoj generaciji jedan od najboljih u Srbiji. Starija juniorka Milica Žunić isrtrčala je dve kvalitetne trke, mada od nje očekujem i veće domete, a za Lazara Cukavca imam samo reči hvale, jer je hrabro za jednog početnika istrčao kvalitetne trke. Moram da pohvalim i Tijanu Cukavac, koja je solidno istrčala obe trke, ali se vidi da joj nedostaje staž u atletlici. U narednom periodu nastupićemo na nakoliko trka“, istakao je trener, Željko Čeliković.

(izvor: Atletski klub Užice)