Rutinska pobeda Sloge (VIDEO)

POŽEGA – Na startu polećne sezone Sloga je bez imalo muke savladala aranđelovačku Šumadiju 3:0.

Premijerna utakmica prolećnog dela sezone u kojoj je Sloga dočekala Šumadiju iz Aranđelovca očekivano je pripala domaćoj ekipi. Sloga se nije mučila, podmlađeni sastav iz Aranđelovca nije mogao ništa više od poraza. U sastavu Šumadije je bilo devet igrača mlađih od 21 godine, najstariji igrač im je sedeo na klupi, a Miodrag Radovanović se opredelio za sastav: Jovetić, Radičević, Ilić, Desivojević, Lazarević, Spasojević (Dušan Marković 46’), Vuković, Veselinović (Radojičić 46’), Sarić, Marko Marković i Milanović (Đalović 59’). Aleksandar Petaković je pred utakmicu ostao bez Glišovića koji se povredio a na teren je poslao sledećih 11 igrača: Nikola Tasić, Kolarević, Vlašić, Cerović, Janjić, Željko Tasić, Ristić (Stanić 52’), Tošić (Šarčević 61), Jovanović, Bogićević (Lukić 61’) i Plazinić (Janković 72’). Aleksandar Nikolić je bio glavni sudija a pomagali su  mu Željko Đurić i Nikola Simić.

Sloga je veoma rano otvorila goste, već u 4. minutu. Jovanović je kompjuterski proigrao Plazinića kojem nije bilo teško da prevari Jovetića i natera ga po da prvi put vadi loptu iz mreže. Uzvratio je Marković na drugoj strani kada je sve sam uradio, a Tasić loptu izbacio u korner. U 13. minutu  videli smo lepu akciju Sloge koju se kreilrali Jovanović i Bogićević, ali je mreža gostiju ostala netaknuta. Dva minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Slogu.

Plazinić je prošao po levoj strani, poslao loptu u peterac gostiju gde je Ilić uklizao a lopta ga je pogodila u ruku i završila kod golamna Jovetića. Nikolić se nije dvoumio nijednog trenutka i prstom je pokazao na belu tačku. Plazinić je bio više nego siguran egzekutor za svoj 10 gol u sezoni. Pokušao je Ristić udarcem iz daljine i bio je zamalo  neprecizan. U 25. minutu je bilo 3:0. Akcija iz udžbenika, i ovde nisu potrebne reči, potrebne su samo oči.

Mogao je Tošić da se upiše u listu strelaca po drugi put ali se obrukao lošom završnicom. Imao je priliku iz slobodnog udarca i Ristić kada je iskosa sa leve strane gađao desni ugao gola a Jovetić je bio dobro postavljen. Poslednju priliku u prvih 45 minuta imao je ponovo Tošić. Ristić se izborio za loptu na desnoj strani, ona dolazi do Bogićevića koji vraća povratnu za Tošića a Jovetić još jednom dobro interveniše. Rezultatom 3:0 se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme je donelo dosta lošije izdanje, ali to je bilo očekivano. Domaćin je bio zadovoljan postignutim u prvom delu utakmice, a gosti nisu imali snage da urade nešto više. Beležimo samo tri izgledne prilike a prvu je imao Cerović u 48. minutu. Tošić je izveo korner Cerović je loptu zahvatio glavom ali ona odlazi za koji santimetar pored gola. U 55. minutu svoj udarac je oprobao Radojičić. Jovanović je imao prilku da promeni rezutat u 72. minutu. Šarčević je odlično nanizao par igrača Šumadije, na vreme proigrao Jovanovića ali je i Jovetić na vreme intervenisao i spasao čist pogodak. Na kraju čista i zaslužena pobeda Sloge, 15. po redu za još čvršću poziciju broj jedan na srpskoligaškom zapadu.

Šumadija nije bila rival po meri jer su Aranđelovčani potpisali kapitulaciju oko ispadanja još jesenas. Mlad, neiskusan tim nije mogao da parira superiornijem domaćinu ali zato već u narednom kolu sledi derbi po svim kriterijumima. Igraće prvi i drugi na tabeli, komšije Budućnost iz Arilja i Sloga. Biće to prva velika provera za Petakoviće pulene u kojoj se može rešiti pitanje prvaka, ako se to pitanje i postavlja.