Rezultat po meri igre (video)

IVANJICA – Javor Matis i Metalac podelili su bodove u utakmici koja nije imala rezultatski značaj.

javor-metalac4Oko 1000 gledalaca koji su na stadion mogli da uđu bez plaćanja karte videli su meč sa dva gola i malim brojem prilika pred oba gola. Trener Mladen Dodić je po prvi put u prvenstvu mogao da odmori nosioce igre jer njegovu ekipu u sredu očekuje finale Kupa Srbije protiv Partizana, pa je na teren poslao ekipu u sastavu: Glintić, Bjelanović (Maričić 84′), Vujović, Crnomarković, Kolaković, Švonja, Dimitrić, Eliomar (Stojaković 72′), Amanović, Gafurov i Ratković (Zečević 57′). I Vanić je dosta kombinovao pa je Metalac igrao u sastavu: Belić, Nikodijević, Simović, Otašević (Simov 64′), Sedlar, Panić, Mijić, Merdović, Milovanović, Stojanović (Delić 74′) i Valberto (Stojković 59′). Glavni sudija je bio Smederevac Zoran Šiorki, a pomagali su mu Kragujevčani Vladimir Čađenović i Marko Dimitrijević. Četvrti sudija je bio Srđan Minić iz Rače a dodatne Dejan Dimitrijević iz Loznice i Dejan Anđelković iz Kruševca.
Domaći su otvorili utakmicu ranim vođstvom. Igrao se prvi minut, Gafurov je izvršio pritisak na Mijića koji gubi loptu a ona dolazi do oporavljenog Silve, pa do uvek raspoloženog Gafurova. Usledio je solo prodor Uzbekistanca kroz kompletnu odbranu Metalca, pa asistencija do Ratkovića koji pored Sedlara i Simovića šutira i vara nemoćnog Belića. Metalac posle primljenog gola nije imao kud jer je morao da juri rezultat pa se igra otvorila na obe strane. U 10.minutu svoj udarac je oprobao Stojanović a Glinitić lagano dolazi do te lopte. Strelac gola za Javor Matis ratković solidno je šutirao u 12.minutu pored gola, kao i Stojanović minut kasnije. Stopostotnu priliku za Metalac propušta Merdović u 18.minutu. Dobra akcija igrača Metalca u kojoj su učestvovali Milovanović i Merdović da bi Glintić pokazao da se na njega može ozbiljno računati. Još jednom je zapretio Metalac ovoga puta preko Mijića u 33.minutu kada je bio zamalo neprecizan posle slobodnog udrca sa ivice šesnaesterca. U 35. minutu Metalac je golom krunisao svoju bolju igru. Merdović je dobio loptu na levoj strani, uputio je dobar centaršut a Milovanović je bio brži i bolji u skoku od Crnomarkovića i tako loptu poslao u desni ugao Glintićevog gola. Do kraja poluvremena nije bilo prilika pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Prvu priliku u nastavkuigre imao je Metalac u 49.minutu. Nikodijević je pronašao Merdovića čiji udarac završava pored leve stative, kao i udarac Stojanovića u 71. Metalac je posle kornera u 82.minutu zapretio preko Simovića a poslednju priliku na utakmici imao je Gafurov kada je šutirao iskosa sa desne strane a ispred Belića u poslednjem trenutku interveniše odbrana Metalca.
Dodić je uspeo da odmori dobar deo ekipe pred finalni meč u sredu. Svakako da je to bilo preko potrebno jer je ritam subota sreda veoma naporan za sve ekipe. Ivanjičani će u sredu pokušati da iznenade favorizovani Partizan, jer Kup takmičenje je takvo da su iznenađenja vrlo moguća. Raduje i povratak Silve takoda će Dodić biti na slatkim mukama pred istirijski meč Finala Kupa.