Remi po meri gostiju (VIDEO)

GORNJI MILANOVAC – Kadeti Metalca i Šumadije 1903 podelili su bodove u 14. kolu Prve kadetske lige odigravši nerešeno 1:1.

Oko 150 gledalaca na terenu sa veštačkom podlogom po sunčanom vremenu videli su utakmicu u kojoj je domaćin bio bolji imao je više izglednih prilika, ali nije znao da ih iskoristi pa je na kraju usledila podela plena. Ljubo Nenadić trener Šumadije 1903 opredelio se za sastav: Lukić, Čolović, Radivojević, Đorđević, Janković, Milenković, Radojičić, Alempijević, Jovanović, Dimitrijević i Pavlović. Bojan Gojak mu se suprotstavio sa sledećih jedanaest igrača: Spasojević, Jevtović, Savković, Ćirković, Milivojević, Radovanović, Dušan Milovanović, Gavrilović, Urošević, Veljko Milovanović i Luković. Darko Milanović iz Gornjeg Milanovca je bio glavni sudija a pomagali su mu Aleksandra Lukić iz Divaca i Nemanja Jovanović Džajić iz Uba.

Metalac je želeo petu pobedu u ovoj sezoni kako bi učvrstio svoju poziciju u gornjoj polovini tabele, a nagoveštaj promašaja videli smo u 6. minutu kada je Veljko Milovanović sve majstorski uradio i na kraju loše završio započetu akciju. Gosti su zapretili u 9. Jovanović je bio brži od Ćirkovića a njegov udarac Spasojević brani. Veoma blizu postizanja gola bio je Radovanović. Izveden je korner sa leve strane lopta je nekako došla do štopera Metalca ali se odbila od prečke u polje, a posle toga od igrača Šumadije 1903 daleko od gola. U 20. je Dušan Milovanović odlično sam sebi pripremio priliku za udarac, a loptu na putu ka mreži zaustavlja Janković. Gosti su poveli u 23. minutu. Prvo je Radovanović nekontrolisano u svom šesnaestercu startovao nad Radojičićem što je za sve, pa i za Milanovića bio kazneni udarac. Janković je namesto loptu na belu tačku i bez muke savladao Spasojevića. Nastavili su sa napadima domaći pa je u 25. sa distance probao Urošević da bi gosti pokazali da umeju da budu opasni kada je Pavlović ubacio u trku Jovanovića i Ćirkovića a najbrži bio Spasojević.

U 29. minutu stiže izjednačenje. Izveden je korner sa leve strane, lopta ide na glavu Savkoviću pa onda u stativu da bi je u svoj gol zakucao Čolović. Bili su opasni posle prekida Gojakovi puleni, pa je u 33. minutu loptu pred gol poslao Veljko Milovanović, Savković je opet kao god gola vraća u peterac ali su gosti sada preduzimljiviji pa spašavaju svoj gol. Urošević je 37. imao veoma zanimljiv pokušaj kada je iskosa sa desne strane pokušao da savlada Lukića, i bio za malo neprecizan i tom prilikom se zatvara stranica za prvo poluvreme. Gojak je na početku drugog poluvremena na teren poslao Pešovića, koji je gostima pravio dosta problema po desnoj strani. Prvi put je dobro prošao i ubacio loptu pred gol, Lukić je na kratko odbija pravo na nogu Veljko Milovanovića a ovaj se propisno obrukao u izboru udarca. Dušan Milovanović je u 71. pripremio priliku za Uroševića koju napadač Metalca ne koristi,  kao ni Pešović minut kasnije kada ga je proigrao Ćirković.

Lepo je okrenuo Radivojevića a kada je trebao da materijalizuje sve urađeno dolazi do brzopletosti i aktuelni rezultat se nije promenio. Dugo je Pešović nosio loptu u 84. minutu, dodao je do Veljka a ovaj do  Dušana Milovanovića da bi na kraju pokušao i Mirković. Poslednju priliku da donese sva tri boda svojoj ekipi imao je Pešović u trećem minutu nadoknade a Lukić je bio spreman za njegov udarac pa je na kraju ostalo 1:1.

Metalcu je ovo bio 6 remi u 14 odigranih kola. Gosti koji su do sada doživeli sedam poraza uspeli su da se odbrane da ne dožive i osmi, a sve zahvaljujući dekoncetraciji domaćih u završnici. U narednom kolu, koje je ujedno i poslednje u jesenjem delu prvenstva, Metalac putuje u Kraljevo gde ih čeka Sloga.