Remi fudbalera Zlatibora (VIDEO)

NOVI SAD – Fudbaleri Zlatibora odigrali su nerešeno 2:2 sa Proleterom na gostovanju u Novom Sadu u okviru 21. kola Superlige Srbije.

Čajetinski tim je osvojio drugi bod u prolećnom delu sezone protiv ekipe iz gornje polovine tabele i to sa igračem manje, ali pri samom kraju je imao veliku šansu kojom je mogao doći do sva tri boda.

Iako obe ekipe igraju tvrđi fudbal sa manjim brojem golova, svi pogoci su pali u prvih 45 minuta. Domaće je doveo u vođstvo Bojan Kovačević u četvrtom minutu, da bi izjednačio Stefan Vukić u devetom. Na 2:1 povisio je Viktor Živojinović, a drugo i konačno izjednačenje doneo je Vasilije Janjić u 43. minutu.

Pre ovog meča došlo je do iznenadne promene na klupi Zlatibora pošto trener više nije Zoran Njeguš. Mediji su preneli da će tim preuzeti Dejan Nikolić, ali je atuelni trener Žarkova rekao da je posvećen svom aktuelnom klubu. Stoga su ekipu vodili sportski direktor Predrag Ristanović, koji je do jesenas i bio glavni strateg, i dugogodišnji pomoćnik Goran Zdravković koji je u zvaničnom protokolu označen kao trener.

Zlatibor se donekle revanširao za poraz u prvom delu sezone od Proletera, ekipe koja je od početka prvenstva kod kuće na 11 mečeva primila samo šest golova.

Popularni Zlatiborac ostaje na 18. mestu sa osvojenih 17. bodom u Super ligi Srbije, a u narednom kolu dočekuje TSC u sredu 17. februara od 14 časova na Gradskom stadionu u Užicu .

Izveštaj: Zlatiborpress/ZooMUE