Preokret sa klupe

UŽICE – U 14. kolu Prve lige Srbije, fudbaleri GFK Slobode savladali su RFK Novi Sad 1921 rezultatom 2:1.

Izuzetno vredna pobeda Užičana protiv direktnog konkurenta Novog Sada, iako su Novosađani posle prvih 45 minuta imali prednost.

Novosađani su svoju bolju igru u prvom poluvremenu krunisali vođstvom u prvom minutu nadokanade veremena. Sevnula je kontra gostiju kada je Lučić odlično video video usamljenog Serdara a on koristi odličnu kretnju Misange koji izlazi jedan na jedan sa Zhelninom i rutinski pogađa mrežu za vođstvo Novog Sada 0:1.

Preokret sa klupe i pobeda GFK Sloboda

Na poluvremenu je Ristanović u svlačionici ostavio T. Glišovića, Sejina i Đukića a na teren poslao Gajića, Mihajlovića i Kitanovskog i to se pokazalo kao pun pogodak.

Izjednačenje donosi Rašković u 64. minutu. Prvo je hrabro ispred Gajića intervenisao Đulčić i loptu poslao na nogu Raškovića koji sa 13 metara pogađa nebranjenu mrežu za radost domaćih 1:1. Mnogo sreće su imali gosti u 79. minutu kada je lopta posle udarca Đorđa Glišovića pogodila stativu i odbila se do Mihajlovića a Đulčić se dobro postavlja i spašava čist pogodak.

Kukavičluk gostiju kažnjava Gajić u 86. minutu. Ponovo su gosti dozvolili direktan udarac ka svom golu a odbijenu loptu Gajić poluvolejom smešta u mrežu i postavlja konačan rezultat utakmice 2:1.

U narednom 15. kolu fudbaleri GFK Slobode gostuju RFK Grafičaru u Beogradu.

Izvor: SportoManija/ZooMUE