Podela bodova po meri Rada (VIDEO)

IVANJICA – U 27. kolu Superlige Javor Matis i Rad su odigrali nerešeno 1:1 i gosti zadovoljniji putuju kući.

Bodovi iz današnje utakmice bili  su od ogromnog značaja i za jedne i za druge. Na kraju su podeljeni i borba za opstanak za ove dve ekipe će trajati do kraja prvenstva. Utakmica je bila otvorena, sa dosta trčanja a krajnji rezultat više odgovara građevinarima.

Milan Milanović se posle debakla od Partizana opredelio za sastav Kahriman, Lazarević, Trninić, Ciger, Radivojević, Stanisavljević, Busnić , Novaković (Šarić 73’), Mladenović (Jovanović 90’), Karaklajić (Damnjanović 80’) i Kaluđerović (Đorić 90’). Domaćin je želeo da pojača napad pa je u završnici imao tri igrača a njihov sastav je izgledao ovako: Lazović, Dimitrijević (Krnić 71’) , Pavišić, Ostojić, Jevremović, Zvekanov (Balabanović 64’), Dukure (Rušević 90’), Maričić, Luković, Tanko (Nikolić 64’) i Ilić.

U prvih par minuta utakmice gosti su imali blagu inicijativu ali prvi udarac u okvir gola uputili su domaći. Igrao se 7. minut kada je Dimitrijević pokušao sa distance a Kahriman ipak izlazi kao pobednik. U 12. velika prilika za Javor Matis. Luković  je dobio loptu na 22 metra od gola Rada, poneo je par koraka i kada je usledio jak udarac. Ciger je izašao u blok i da on nije dirao loptu na putu ka golu ona bi završila u mreži  a ne na prečki gostujuće ekipe. Gosti su prvi put zapretili u 16. minutu preko Novakovića kada lopta završava pored leve stative da bi na drugoj strani u 24. minutu Ilić odlično šutirao a Kahriman još jednom pokazuje veliko iskustvo i šalje loptu u korner.

Ako se tako može reći kazna stiže u 33. minutu.  Pogrešio je Dimitrijević kada je neuspešno želeo da izbaci loptu što dalje od svog gola. Karaklajić ga je izblokirao a onda mu i pobegao, da bi nakon toga napravio dar mar odbrani Javor Matisa. Kako su svi bili skoncentrisani na njega, Kaluđerović je ostao sam na tri metra od gola Lazovića i nije mu bilo teško da dovede svoju ekipu do prednosti od 1:0 u 33. minutu. Pokušao je  Zvekanov, u 43. minutu ali je Kahriman još jednom bio na pravom mestu. Poslednju priliku u prvih 45 minuta imali su domaću nakon izvedenog kornera minut kasnije kada je odlično skočio Pavišić ali je za malo bio neprecizan.

U drugom poluvremenu tek u 61. minut videli smo prvo uzbuđenje kada je odličan udarac uputio  Busnić, pravo u Lazovića. Slično je pokušao Stanisavljević minut kasnije, a Lazović još jednom dobro interveniše. Rad je u tim trenucima imao inicijativu i lopta se više nalazila u njihovom posedu da bi baš tada zabeležili zanimljiv pokušaj Lukovića. Samo što je Bondžulić izvršio izmenu Dimitrijević Krnić u 71. minutu došlo je do izjednačenja. Izveden je aut,  Balabanović uputio centrašut, a Ilić bio najbolji u skoku i doneo radost svojoj ekipi.

Krenuo je Javor Matis mnogo agilnije posle datog gola pa u 76. minutu gledamo lepu akciju Nikolić – Balabanović – Luković kada je lopta završila pored gola. Polsednju priliku na utakmici imali su igrači Rada kada je Balabanović nesmotreno napravio prekršaj u zoni udarca. Lazović je postavio živi zid ali je Trninić želeo da ga iznenadi i gađa njegov ugao, što je golman domaćih prozreo i lako došao do lopte. Do kraja ni jedni ni drugi nisu imali snage za nešto više pa je utakmica završena miroljubivo 1:1.

Posle Inđije još jedan konkurent u borbi za opstanak nosi bodove iz Ivanjice. Pritisak je prisutan to je evidentno a po svemu sudeći tako će biti do kraja. U narednom kolu Javor Matisu  sledi gostovanje u Užicu gde ih čeka Zlatibor i to će biti prilika da se uradi nešto više, jer i Zlatiboru gori pod nogama i ovo je za njih poslednji voz za priključak ekipama koje imaju nadu da će i sledeće sezone biti superligaši.