Pobeda za samopouzdanje (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u ne baš sjajnoj atmosferi u 1/16 finala Kupa Srbije savladao drugoplasiiranu ekipu Prve lige Srbije, Sinđelić rezultatom 2:0.

Ivanjičani se nalaze na poslednjem mestu  Super lige, a  tu nisu bili od 2004.godine, nemaju pobedu od kraja jula kada su savladali Borac, posle utakmice protiv Mladosti su ostali bez trenera a broj povređenih igrača je sve veći. I ovoga puta ekipu je sa klupe predvodio Nebojša Milosavljević koji i danas kao i u utakmici protiv Zemuna imao mnogo kadrovskih problema. Na povređene Silvu, Terzića, Karišika nadovezao se i kapiten Milović, Cvetković nije bio u planu za ovu utakmicu pa je sastav  Javor Matisa izgledao ovako: Đogatović, Ristovski,  Kornelisu, Kolaković (Amanović 46’), Sević, Marčić (Mitić 58’), Kiković, Kovačević, Krnić, Asare i Tripković (Obadović 73’). Prvoligaš Sinđelić koji sa klupe predvodi Aleksandar Jović takođe je  igrao u šarenom sastavu jer su Beograđani stavili akcenat na prvenstvo pa su priliku dobili sledeći igrači: Vukašinović, Milošević, Branković (Kričak 66’), Filip Pavišić, Tošić, Šapić (Ahmetović 66’), Stojanović (Nešić 90’), Strahinja Pavišić, Obrenović, Rakić i Vukčević.

Utakmicu su sudili Aleksandar Živković iz Niša, Čedomir Andrejić iz Kruševca i Stefan Vojnić iz Boljevca. Četvrti sudija je bio Ivanjičanin Ljubiša Borisavljević.

Početak utakmice nije mogao biti bolji za domaćina. Samo što su gosti krenuli sa centra lopta se našla u njihovoj mreži. Na semaforu je pisalo da se igra 18. sekund kada je Tripković dobio loptu iza leđa odbrane Sinđelića a onda je u padu poslao u prazan gol. Verovatno da je 200 gledalaca pomislilo da će videti više golova tokom prvih 45 minuta ali nije bilo tako. Sinđelić je uspostavio ravnotežu u igri, bio je ravnopravan protivnik šarenom sastavu Javor Matisa ali nije uspevao ozbiljnije da ugrozi Đogatovića. U 33. minutu Tripković nije dobro zahvatio loptu koja je došla sa desne strane pa nije bilo opasnosti po Vukašinovića za razliku od 42. kada  je šutirao brzonogi Džons koji je ukrotio golman Sinđelića.

U neravnoparvnom duelu između Šapića i Džonsa u 47. minutu lopta je pripala gostima i došla do Rakića koji je šutirao sa ivice šesnaesterca a Đogatović je ipak golman više klase i ovakvi šutevi su za njega preslabi.  Uzvartio je .minut kasnije Ristovski na sličan način a u 52. je bilo 2:0. Lopta je došla do Tripkovića koji je reagovao u maniru vrsnog sterlca kada je lažnjakom bacio na travu sve svoje čuvare pa i golmana Vukašinovića a onda lagano poentirao. Kako je pitanje pobednika bilo rešeno ostatak meča je doneo opušteniju igru u kojoj beležimo zanimljiv pokušaj Kovačevića u 62.minutu. I gosti su zapretili ovoga puta preko Vukčevića u 72.minutu a Đogatović je još jednom bio na pravom mestu.Lepo solo akciju napravio je Sević u 81.minutu kada je sam sebi storio priliku za udarac ali je i Vukašinović iskazao svoje kvalitete. Mogao je Džons da poveća prednost svoje ekipe u 84. minutu. Razmenio je dupli pas sa Kovačevićem, ali zasluge idu i Ristovskom koji je svojom kretnjom odvukao protivničkog igrača iz prostora gde je utrčao Džons a lopta jednostavno nije htela u gol. Poslednju priliku za domaće na utakmici propustio je Krnić u 90.minutu kada je Vukašinović upisao još jednu dobru intervenciju a u nadoknadi vremena stativu je pogodio napadač Sinđelića Vukčević.

Posle neočekivanog poraza od Zemuna Javor Matis je u Kupu ostvario psihološki vrednu pobedu. Ivanjičane već u subotu očekuje veoma važan meč u Nišu protiv Radničkog gde će pokušati da se vrate u igru i konačno ostvare dobar rezultat.