Pobeda košarkaša Zlatibora protiv Vojvodine (VIDEO)

NOVI SAD – Košarkaši Zlatibora pobedili su Vojvodinu u derbiju odloženog osmog kola Košarkaške lige Srbije u Novom Sadu 82:91 (19:15, 16:21, 27:31, 20:24).

Čajetinski tim je naneo drugi poraz ekipi Miroslava Nikolića i sada oba sastava imaju po dva poraza i pri vrhu su tabele.

Ekipa Strajina Nedovića je odigrala jedan od najboljih mečeva u sezoni i nanela Novosađanima prvi poraz na domaćem terenu u sezoni.

Gosti su solidno započeli meč, ali sredinom prve četvrtine upadaju u ofanzivnu prazninu, što Vojvodina predvođena iskusnim centrom Gaćešom koristi da preokrene rezultat i posle prvog perioda vodi sa 19:15.

Ipak, čajetinska ekipa nije dozvolila da domaćin napravi veliku prednost, pa nakon što je Vojvodina stigla do najvećih plus šest, Zlatibor je počeo da pravi preokret. Napad je dobro funkcionisao, pronalazila su se prava rešenja sa više raspoloženih igrača, a odlično je predvodio iskusni Protić. Na poluvremenu je Zlatibor vodio sa 36:35.

Na početku treće deonice, Voša pravi mini seriju sa kojom ponovo dolazi do nekoliko poena viška, ali Nedovićevi igrači uzvraćaju, i takva igra donela je smene u vođstvu i neizvesnost. Do kraja treće četvrtine Zlatibor pruža odličnu napadačku predstavu, odlično izbalansiranu sa prodorima, igrom na niskom postu i pogocima sa razdaljine te pred odlučujućih 10 minuta vodi sa pet poena prednosti 62:67.

Trojkom Mitrovića Čajetinci ponovo dolaze do najvećih plus osam (70:62) i u tim momentima oba tima prave greške u napadu, olako gube lopte i promašuju, na šta je možda uticala i važnost derbija. Igrači Vojvodine prilazili su i smanjivali razliku, ali Zlatibor je imao odgovore u tim situacijama i vreme je odmicalo. Još tri trojke u presudnim trenucima ubacili su Protić, Riznić i Mitrović čime se vođstvo gostiju održavalo.

Zlatibor je na ovom meču ubacio devet trojki iz 25 pokušaja, od toga osam u drugom poluvremenu, što je uz dobru kontrolu skoka trasiralo put ka velikoj pobedi.

Najefikasniji kod pobednika bio je Nemanja Protić sa 31 poenom, što je i najbolji meč iskusnog plejmejkera u sezoni, a dodao je i po tri skoka i asistencije. Dvocifren broj poena postigao je i Dušan Kutlešić upisavši 19 poena, a svi igrači koji su ulazili u igru su se upisali u strelce.

U ekipi Vojvodini, istakli su se Petar Rakićević sa 17 poena i Dušan Beslać i Nikola Gaćeša sa po 16 poena. Za Vojvodinu su nastupali i bivši igrači Zlatibora Krsto Bjelica, kapiten tima, koji je postigao dva poena i Aleksa Nikolić koji se nije upisao u strelce.

Ekipa Zlatibora kalendarsku godinu završava trećim uzastopnim gostovanjem u Vojvodini, protiv Vršca u subotu 26. decembra. Da podsetimo, ekipa je pauzirala skoro mesec dana zbog problema sa koronavirusom, a za to vreme odložene su joj utakmice sa Dinamikom, Radničkim i Slogom, sve tri bi trebalo da se odigraju u Čajetini.

Izvor: Zlatiborpress/ZooMUE/Youtube KLS