Odbojkašice Jedinstva ispale iz elitnog ranga (video)

JEDINSTVO- KRAGUJ 0:3  (21:25, 17:25, 17:25)

UŽICE – Veliki park je još jednom ispisao istoriju, samo što ona ovoga puta nije bila ni malo lepa za odbojkašice Jedinstva. Kraguj je slavio sasvim zasluženo u petoj utakmici plej auta i izborio istorijski ulazak u viši rang.  Na drugoj strani mreže imale su mlade i indisponirane odbojkašice Jedinstva koje su se posle više od jedne decenije vladavine u ženskoj odbojci morale pokoriti boljem i raspoloženijem protivniku.
Odmah na početku prvog seta gošće su stekle tri poena prednosti – 1:4. Usledila je serija Jedinstva od 5:0, kojom potpuno preuzimaju konce igre u svoje ruke. Na oba tehnička tajm auta Užičanke su imale tri poena prednosti. Međutim, kod rezultata 17:15 za domaću ekipu, Kragujevčanke prave seriju od 5:0, kojom su i prelomile prvi set u svoju korist.
Veoma neizvesna borba za svaki poen vođena je sve do sredine drugog seta. Nijedna od ekipa nije uspela da stekne više od dva poena prednosti. Posle osam izjednačenja, kod rezultata 15:14 u svoju korist gošće prave seriju od pet poena, što im je donelo odlučujuću prednost. Tada su sve nade Užičanki da mogu da osvoje set „pale u vodu“.
I u trećem setu kada su domaće odbojkšice morale krenuti na sve ili ništa one su učinile potpuno suprotno. Kada su Kragujevčanke na drugi tehnički tajm auto otišle sa prednošću od 16:11 bilo je svima jasno da je kraj utakmice blizu. Tako je i bilo. Odbojkašice Jedinstva kao da su se predale, i do kraja susreta više ništa nije moglo zauzstaviti Kraguj u naletu ka Super ligi.
JEDINSTVO: Sekulić, Kompirović 6, Jelisavčić 5, Kutlešić, DŽaković 10, Trajković 3, Spasenić (libero), Marković 1, Đurić, Glišović. Nije igrala Kraković.
KRAGUJ: Mačužić 1, Dončić, Puzović 8, A. Petrović 11, Mijanović 12, Jovanović 13, Milosavljević (libero 1), Ignjatović (libero 2), Ristivojević, S. Petrović, Jekić, Marisavljević.