Minimalna pobeda (video)

UŽICE – Po igri i šansama Sloboda je zaslužila ubedeljiviju pobedu protiv gostujuće ekipe Odžaka.Jedini pogodak za domaće postigao  je Đerić u 66. minutu, za konačnih Sloboda – Odžaci 1-0.

Sredinom prvog poluvremena, Đerić je, na odličan centaršut Namanija, glavom šutirao pored stative. Ni u narednom pokušaju, neometanog Vujića sa 12 metara, lopta nije išla u okvir gola.

Na početku drugog poluvremena dobar šut Namanija, pravo u Kornića. Golman Odžaka bio je dobro postavljen i u 50. minutu. Sa ivice šesnaesterca Jeremić odlično šutira, Krunić kratko odbija, pokušao je Namani a lopta ponovo završava u rukama golmana gostiju.
U 66. minutu Joksimović šalje odličnu loptu u kazneni prostor, pred golom gostiju izvrstan prijem i precizan šut Đerića, na koji Kronić nije imao odgovor.
Gosti iz Odžaka previše bojažljivi i neodlučni, za 90 minuta nisu uputili ni jedan ozbiljniji šut ka Tasićevom golu.

Gradski stadion u Užicu, pred 800 gledalaca.Meč su sudili  Aleksandar Živković iz Niša, sa pomoćnicima Jovan Grujić takođe iz Niša i  Miloš Mitić iz Svrljiga. Žuti kartoni: Vidić, Nikolić (Sloboda), Ponjević, Labović (Odžaci).

sloboda-odzaci1Sloboda je igrala u sastavu  Tasić , Miličić, Vidić, Nikolić, Joksimović, Nešović (Velemir), Jeremić, Vujić, Namani, Vukmirović ( Emeka), Đerić.
Ekipa Odžaka se suprostavila u sastavu Kronić, Svitić, Mudreša, Babić, Ponjević, Božičić, Tutnjević (Đekić), Matijašević, Ćovin ( Vujović, Labović), Đorović, Stanković.

Sloboda u narednom 8. kolu Prve lige Srbije, gostuje ekipi BSK  u Borči.