Košarkaši Zlatibora i Slobode izgubili u prvim mečevima

SARAJEVO – Košarkaši Zlatibora poraženi su od Lovćena rezultatom 90:99 u prvom meču na trećem „balonu“ ABA2 lige u Sarajevu, dok je Sloboda izgubila od KK „Široki“ rezultatom 85:95.

Čajetinski tim je doživeo treći poraz u osmom meču regionalnog takmičenja zbog lošije odbrane u ključnim momentima i slabije energije od motivisanog protivnika koji je treći put ove sezone pobedio srpskog predstavnika na otvaranju turnira.

Ekipa Strajina Nedovića je po procentu šuta za tri bila slabija, iako je ubacila jednu trojku više (10/28 – 9/16), dok su Cetinjani izveli duplo više slobodnih bacanja (14/17 – 24/34).

Najefikasniji u timu Zlatibora sa 20 poena bio je Nemanja Protić dok je Dušan Kutlešić dodao 19 poena, a Andrija Marjanović 18, od toga 15 u prvom poluvremenu. Za pobednički sastav je 25 poena postigao Aleksa Popović, Amerikanac Rodi Piters i kapiten Milutin Đukanović su ubacili po 16.

Zlatibor nije najbolje otvorio meč jer je dozvolio Lovćenu da u prvim napadima poentiraju njegovi najopasniji igrači Miloš Popović i Đukanović. Cetinjani imaju početnu prednost, ali Zlatibor posle poena Papića prelazi u vođstvo 10:8. Najbolji strelac Zlatibora Kutlešić je uspevao da probija do koša, a svoje pozicije je pronalazio i Mitrović, dok se na drugoj strani razigrao bivši igrač Budućnosti Aleksa Popović, pa je blaga prednost bila na strani crnogorskog predstavnika. U finišu prvog perioda Čajetinci su pravili i nesmotrene faulove pa sa linije penala Lovćen dolazi do prednosti 22:26.

I na početku druge četvrtine se igralo koš za koš, ali Zlatibor predvođen Protićem ponovo dolazi do vođstva. Aleksa Popović postaje prvi igrač sa dvocifrenim brojem poena, ali mu takođe trojkom odgovara raspoloženi Marjanović koji dolazi do svog 12 poena. Trojku ubacuje i Protić, a dobru napadačku produkciju iz prodora nastavlja Kutlešić za 43:42. Do poluvremena se nastavlja rezultatska klackalica sa blagom prednošću za Lovćen 48:49 posle prvih 20 minuta.

Rezervista Čabrilo sa primarnim zadatkom zaustavljanja krilnih centara Lovćena je ubacio trojku na početku, usledili su novi Protićevi poeni, iz ulaza, ali rezultat je i dalje u egalu. Poenima Kutlešića nominalni domaćini dolaze do 61:58, ali ne uspeva da se odlepi. Ostavljan je prostor opasnim šuterima tima sa Cetinja, Aleksa Popović i Vlahović ubacuju trojke za najvećih plus šest 70:73. Ipak, kako je počeo četvrtinu, Aleksa Čabrilo je tako i završava, trojkom za 70:73 pred odlučujućih 10 minuta.

Došao je srpski predstavnik do izjednačenja 75:75 trojkom Papića, ali umesto preokreta, Lovćen se ponovo odvaja i sve osetnije. Na kratko je trojkom smanjio Kutlešić, ali je usledio nesportski faul u odbrani i razlika je bivala sve veća, a vremena sve manje. Na pitanja o pobedniku trojkom je odgovorio Piterson za 10 poena viška, što nije ugroženo do kraja meča.

Izvor: zlatiborpress