Karatisti iz Užica osvojili 6 medalja

UŽICE – Karatisti Karate kluba „Užice“ osvojili su 6 medalja na Prvenstvu Srbije za kadete i juniore koje se organizovalo prošlog vikenda u Kragujevcu.

Ekipa KK „Užice“ u sastavu Aleksandre Rogić, Teodore Despić, Petre Gajić, Marije Bajić i Jane Ilić, osvojila je treće mesto pobedivši ekipu „Zvečana“ u borbi za bronzanu medalju. U pojedinačnim nastupima najuspešnija je bila Aleksandra Rogić koja je zauzela drugo mesto u kategoriji do 54 kg.

Muška kadetska ekipa koju čine Pavle Ristović, Kristian i Demian Delić, Luka Bakić i Ivan Dunjić, pobedila je ekipe „Hajduka“ iz Kule i „Radničkog“ iz Obrenovca, da bi u finalu izgubili od „Borca“ iz Čačka i tako zauzeli drugo mesto.

U pojedinačnim nastupima Lidija Trmčić, juniorka do 48 kg, posle dve pobede je poražena u polufinalu rezultatom 1:1, da bi u borbi za treće mesto osvojila bronzu.

Kod kadeta do 70 kg istakao se Pavle Ristović koji je posle tri pobede poražen u polufinalu, da bi u borbi za treće mesto pobedio takmičara iz Gornjeg Milanovca.

Ivan Dunjić u kategoriji kadeta do zelenog pojasa osvojio je srebrnu medalju. Vasilije Gudović kod junira do 76 kg posle jedne pobede, zaustavljen je u četvrtfinalu.

„Ovo je veliki uspeh naših sportista. Borili su se sjajno i pokazali su kako se igra za svoj klub i grad“, rekao je trener Miloš Ršumović.