Hrabro srce Javor Matisa (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u 7. kolu Super lige savladao Vojvodinu rezultatom 2:1, a tri  boda su osvojena na veliko srce.

U Ivanjici se videlo šta sve fudbal može da priredi. Vojvodina je protiv Partizana u prethodnom kolu pogodila sve što je šutnula, protiv Javor Matisa od šest -sedam prilika nijednu. Na drugoj strani domaćin je na vreme iskoristio sve prilike koje su mu se ukazale i zabeležio zlata vrednu pobedu. Viđena je rovovska borba Ivanjičana protiv odlične Vojvodine i na kraju su za svoj trud nagrađeni bodovima.

Lalatović je utakmicu počeo u formaciji 4-1-3-2 a sastav je izgledao ovako Simić, Andrić, Bralić (ž), Saničanin (Mladenović 67’), Devetak (Đorđević 46’), Drinčić, Vukadinović (Maksimović 84’), Zukić (Stojković 46’), Bojić (ž), Mrkaić (Gemović 46’) i Čović. Igor Bondžulić se suprotstavio formacijom 3-4-3 a njegovih jedanaest izabranih su bili: Lazović (ž), Maričić, Jevtić, Pavišić, Jevremović, Zvekanov (ž), Piščević, Nikolić (Mladenović 63’), Šćepanović (Otašević 73’), Tanko (Rušević 78’) i Luković (ž). Utakmicu je sudio Miloš Milanović iz Ćuprije a pomagali su su Slobodan Pavlović iz Užica i Miloje Milićević iz Prokuplja.

Prvi ozbijniji udarac ka golu domaćih uputio je Čović u 6. minutu a Lazović nije imao potrebu da interveniše. Zvekanov je minut kasnije nesmotreno startovao nad Čovićem, a slobodan udarac je izveo Drinčić. Imala je ta lopta neku čudnu putanju ali je čuvar mreže Javor Matisa ipak uspeo da spase svoj gol. U nastavku akcije bivši igrač Javor Matisa Mrkaić je iz teške pozicije, iz sedećeg stava pokušao da postigne gol, ali nije uspeo.

Nastavila je Vojvodina da pritiska pa u 14.minutu gledamo brzu akciju koja kreće od Andrića, lopta dolazi do Bojića a on ponovo proigrava Andrića nakon čega Zukić sa 7-8 metara iz prve prebacuje gol i ne uspeva da se upiše u listu strelaca. Nakon totalne ofanzive Vojvodine usledio je miran period a u 24. minutu smo videli prvi pokušaj domaćih kada je Šćepanović šutirao sa 12 metara, pravo u golmana Simića.

Na početku 31. minuta Pavišić je lepo pronašao Tanka a njegov udarac glavom je bio za malo neprecizan. Zvekanov je u 33. minutu bio totalno nepripremljen za loptu koju mu je poslao Jevremović. Verovatno je mislio da je u ofsajdu, zastavica Milićevića je bila dole, a njegovu neodlučnost koriste odbrambeni igrači Novosađana i loptu šalju u korner.

Da je stara poslovica ko zna zašto je to dobro tačna pokazalo se na delu posle kornera. Jevremović je loptu poslao pred gol, Piščević je bio zaboravljen od strane igrača Vojvodine i nije mu bilo teško da savlada Simića i donese veliku radost svojoj ekipi.

Idelanu priliku za izjednačenje imao je Vukadinović u 37.minutu. Drinčić je odlično šutirao, Lazović kratko odbija loptu a Vukadinović neshvatljivo reaguje i ne pogađa mrežu Javor Matisa. Želela je Vojvodina izjednačenje u prvom poluvremenu pa je u 43. minutu Čović na cenratšut Andrića glavom šutirao preko gola.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0 za domaćina.

Nezadovoljan rezultatom Lalatović od 46.minuta na teren šalje Gemovića, Đorđevića i Stojkovića a u svlačionici su ostali Devetak, Zukić i Mrkaić. Krenuli su gosti kao i u prvih 45 minuta, želeći izjednačenje i u 53. minutu Piščević je nesmotreno reagovao i faulirao Bojića. Bila je to idealna prilika za Drinčića ali udarac iskusnog igrača Vojvodine bio je veoma loš i lopta završava preko gola. U 59. je Vukadinović je dugo nosio loptu, na vreme proigrao Bojića čiji udarac Lazović brani.

Kazna za sve promašaje Novosađana stiže u 61.minutu. Loptu je ispred svog gola ispucao Lazović Tanko je bio bolji u skoku od Bralića, Saničanin i Andrić su očajno stajali što je iskoristio Luković za rutinsku završnicu gde Simić nije imao nikakvu šansu i Javor Matis od 61. minuta vodi 2:0.

U 65. još jedna velika prilika za domaće. Tanko je centrirao, Saničanin na kratko reagovao, a Luković ne uspeva da se još jednom upiše u listu strelaca. Pokušao je još jednom Drinčić, ovoga puta u 71. minutu kada je šutirao iz igre, zamalo pored gola. Lalatović je izveo Saničanina i ubacio u igru Stojkovića i krenuo na sve ili ništa, a Bondžulić odgovara izmenom Šćepanović Otašević, tako da Javor Matis utakmicu nastavlja sa tri poslednja igrača u liniji, jer je Vojvodina sve karte bacila u napad.

Veoma blizu drugog gola na ovoj utakmici bio je Luković u 83. minutu, kada je posle greške igrača Vojvodine na sredini terena  krenula kontra koja je završila dobrim ali nepreciznim pokušajem strelca drugog gola za Javor Matis. Mnogo više problema je na drugoj strani zadao Drinčić Lazoviću u 85. minutu ali je golman Javor Matisa još jednom dobro reagovao, kao i minut kasnije kada je šutirao glavom Bralić, a Bojić u nastavku šutira preko gola.

Vojvodina ipak dolazi do, može se reći zasluženog gola ali kasno u petom minutu nadnade. Odbarnili su se po ko zna koji put domaći, izbacili loptu van svog šesnaesterca da bi ona došla pravo na nogu Bojića, koji rezantnim i preciznim udarcem pogađa donji desni ugao Lazovićevog gola, a Milanović odmah nakon polaska Javor Matisa sa centra svira kraj ove izuzetno zanimljive utakmice.

Vojvodina je tokom svih 90 minuta diktirala tempo, držala loptu u svojim nogama ali to nije koristila na pravi način. Ivanjičani su se organizovano i kvalitetno branili, koristeći sve prilike koje su imali i na kraju zasluženo pobedili.

Bila je ovo treća uzastopna pobeda Javor Matisa na svom terenu, a već u sledećem kolu na redu je gostovanje na Banjici gde ih čeka domaći Rad.