Derbi pripao Slogi (VIDEO)

POŽEGA – Golovima Kilibarde i kapitena Nikolića Sloga je u komšijskom derbiju savladala Jedinstvo Puteve 2:0.

Komšijski derbi između Sloge i Jedinstvo Puteva pripao je lideru na tabeli. Domaćin je rutinski došao di pobede 2:0, ali ni fenejraš iz Užica nije razočarao. Goran Ćosić je pokušao da iznenadi svog kolegu Jovana Nikitovića i utakmicu je počeo sa tri štopera kao odgovor na napadački trio Sloge. Putari su igrali u sastavu: Lazić, Živković (Bralušić 59′), Kostić, Mitrović, Nemanja Cvetković, Stanić (Bakić 76′), Šunjevarić, Glišić, Milivojević, Radović i Nenad Cvetković (Lazarević 53′). Sloga je danas bila bez Glinitića a umesto njega na golu je bio Radojičić, odbranu su činili Marjanović, Vlašić, Nikolić i Jevremović, sredinu terena Stanić, Ristić, Stojaković i Grujičić a u špicu su bili Plazinić i Kilibarda. Utakmicu je pred 300 gledalaca dobro sudio Miloš Petrović i u veoma korektnoj igri pokazao samo jedan žuti karton.

Sloga je prvu priliku imala u 12. minutu kada je Kilibarda izašao sam pred golmana Lazića a golman Putara pokazuje da može da izraste u dobrog čuvara mreže. Dva minuta kasnije videli smo fenomanalan udarac Jevremovića a odmah nakon toga uzvratio je Ristić ali je Lazić još jednom bio odličan. Ono što je propustio u 12. Kilibarda realizuje u 18. minutu. Dobio je loptu u protivničkom šesnaestercu, štoperi Jedinstvo Puteva kasne u blok što koristi napadač Sloge i postiže evro gol za vođstvo svoje ekipe. Grujičić je odlično promešao odbranu gostiju i kada je došao do prilike da postigne gol usledila je loša završnica, kao i u šansi Kilibarde kada je pored udarca imao još boljih rešenja. Gosti su prvi put zapretili u 29.minutu. Prvo je iskusni Šunjevarić podsetio na svoje slavne dane a u nastavku akcije ka golu šutira Radonjić. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imao je odlični Vlašić posle centaršuta Stojakovića, a zatresao se samo spoljni deo mreže.

Tražila je Sloga drugi gol kako bi utakmicu uvela u miran tok a najbliži tome je bio Nikolić u 56. minutu. Još jednom su igrači Jedinstvo Puteva bili opasni i to opet iz prekida. Slobodan udarac je izveo Milivojević, neodlučan je bio Nikolić i na njegovu i sreću Radojičića lopta odlazi pored gola. Danas najbolji pojedinac utakmice Nikola Stanić odlično menja stranu gde se nalazio Marjanović a Plazinić ne koristi dobar centaršut svog saigrača. Sloga do svog drugog gola dolazi u 76. minutu. Ristić je izveo korner sa desne strane odbrana Jedinstva je zaboravila na Nikolića koji preko omalenog Radovića šalje loptu iza leđa odličnog golmana Lazića. Đukić je u igru ušao u 84.minutu i samo minut mu je bio potreban da zagreje dlanove Lazića. Isto je uradio i osamnaestogodišnji Janjić u 88. a ušao je u 87. Na kraju zaslužena pobeda domaćih, šesta u nizu a osma u prolećnom delu prvenstva.

Ovom pobedom Sloga na derbi sezone putuje sa dva boda viška i sa prvog mesta. Nikitović ima samo tri dana da psihički pripremi svoju ekipu za utakmicu protiv najbliižeg pratioca, Zlatibor, koju sa klupe predvodi Predrag Ristanović bivši trener Jovana Nikitovića. Biće to veoma zanimljiv duel, koji može da reši mnogo toga iako do kraja prvenstva ima još mnogo da se igra.