Bronzane medalje na Evropskom kupu za kajakaše iz Bajine Bašte (VIDEO)

BAJINA BAŠTA – Trojica kajakaša iz Bajine Bašte vratili su se sa trka Evropskog kupa, koje su održane u Francuskoj i Nemačkoj. Osvojili su ekipnu bronzu i isto odličje u pojedinačnoj konkurenciji.

Od dve trke Evropskog kupa na divljim vodama kajakaši iz Bajine Bašte uspešniji su bili u Nemačkoj, gde su ekipno došli do bronze. Mateja Lukić medalju istog sjaja osvojio u pojedinačnoj konkurenciji u kod takmičara do 16 godina starosti, dok ej na trci u Francuskoj bio na 9. messtu.

„Plasman je bio bolji u Nemačkoj, gde sam bio treći. U Francuskoj sam imao nekoliko pehova, pa sam imao i slabiji plasman. Generalno, sve ovo je lepa uspomena za dalji život“, kaže Mateja Lukić.

Godinu dana mlađi Viktor Despotović je pojedinačno u Francuskoj zauzeo 13, a u Nemačkoj 19. mesto.

„S obzirom na to da sam prvi put bio na ovako divljim vodama, rezultat mi je dobar. Iza nas su dve dobre sedmice“, kaže Viktor Despotović

U konkurenciji takmičara do 18 godina Veljko Čolić je u obe trke zauzeo 24. mesto.

Kajakaši Bajina Bašta

„Utisci su lepi. Proputovali smo nekoliko zemalja, videli nove staze za trke, upoznali mnoge ljude“, kaže Veljko Čolić.

Predsednik kluba Rajko Milivojević veruje da se njegovi takmičari neće zaustaviti na ovome.

„Uz njihovo angažovanje i pomoć trenera, koji se zaista posvećuju našoj deci, uspesi su zagarantovni“, smatra Rajko Milivojević.

Predstoje im dva izborna takmičenja za reprezentaciju, u okviru Evropskog kupa, a očekuju da im se uskoro priključi i povređeni Bogdan Đurić.