Zlatibor pobedio Bačku (VIDEO)

ZLATIBOR – Fudbaleri Zlatibora pobedili su ekipu OFK Bačke sa 1:0 u sedmom kolu Prve lige Srbije. Meč na“Švajcariji“ rešio je vezista domaćih Nikola Nedeljković iz slobodnog udarca u 47. minutu.

Ekipa Predraga Ristanovića došla je do druge pobede u takmičenju i još uvek nema primljen gol kod kuće. Ovim trijumfom Čajetinci su se izjednačili upravo sa Bačkom. Oba tima imaju po 10 bodova, koliko ima i Kolubara, četiri manje od vodećeg Grafičara.

Zlatibor-Bačka

Zlatibor je na ovom meču imao terensku inicijativu i možda najveći posed lopte u dosadašnjem takmičenju. Prvu šansu imao je u petom minutu Japanac Tačibana, ali je Bob, kako ga zovu navijači i saigrači, pogodio samo golmana sa ivice šesnaestrca. Usledio je pokušaj Nikole Divca koji je dobro vukao kontru po levoj strani, ali je po ulasku u šesnaesterac slabo šutirao, iako je imao i boljih rešenja pokazavši da pored dobre tehnike i veštih driblinga mora birati bolja završna rešenja. Pred kraj prvog poluvremena, slobodan udarac doneo je nadu domaćim navijačima, ali je Nedeljković pogodio prečku.

Na otvaranju drugog dela utakmice, ponovo je Zlatibor došao do prilike iz slobodnog udarca, i to sa još manje udaljenosti od gola. Isti izvođač Nedeljković, poučen pokušajem iz prvog poluvremena kada je primetio da reakcija golmana nije previše brza, odlučio je da nešto slabije, ali preciznije, plasira loptu. Pouzdani vezista je pogodio za veoma lep gol i vođstvo domaćih 1:0. Kako je utakmica odmicala, Bačka je pokušavala da se otvori, ali je do izražaja došla čvrstina ekipe Predraga Ristanovića, koja na Švajcariji nije primila gol u četiri utakmic ove sezone. Imao je Zlatibor još poneku šansu do kraja, oporavljeni napadač Đokić je pogodio stativu, ali je ostalo 1:0 pa je ovo šesta utakmica čajetinskog tima završena sa manje od dva gola od početka prvenstva.

U narednom 8. kolu ekipa Zlatibora gostuje u Kragujevcu.