U nadoknadi do pravde (VIDEO)

POŽEGA – Gosti su vodili do drugog minuta sudijske nadoknade da bi Grujičić iz penala izjednčio i doneo bod svojoj ekipi.

Poslednju utakmicu pred svojim navijačima Sloga je odigrala protiv Poleta iz Ljubića, a ovaj meč je pratilo oko 200 ljubitelja fudbala. Da nije bilo vetra moglo bi se reći da su uslovi za igru bili više nego idealni. Teren kao i uvek odlično pripremljen a kako su obe ekipe rešile pitanje opstanka u ligi trebalo je očekivati dobar meč, bez prevelikih tenzija i pritisaka. Na kraju je meč završen bez pobednika, 1:1 a za celim plenom mogu više da žale i jedni i drugi. Domaći zbog većeg broja prilika a gosti jer su gol primili u nadoknadi vremena. Polet koji sa klupe predvodi Branko Božović danas je u protokolu imao čak sedam bonus igrača od čega trojicu u startnoj postavi pa je gostujući sastav izgledao ovako: Drobnjak, Veljović (Vučković 36′), Knežević, Milekić, Lazović, Ćirković (Radosavčević 56′), Božović, Ružičić, Grbić, Obradović (Metikoš 77′)i Petrović. Jovan Nikitović bez Ćirovića i Stanića, sa pet bonus igrača od čega su dvojica sedamnaestogodišnjaci sa dosta glavobolje i mešanja karata: Jeveričić, Varničić, Ćendić, Nikolić, Žilović (Tanasković 46′), Neoričić (Vasilić 58), Božić (Đorić 76′), Radosavljević, Grujičić, Plazinić, Tešić. Kragujevčanin Uroš Vuković je bio glavni sudija današnje utakmice a pomagali su mu Miloš Živanović iz Kostolca i Maja Milošević iz Požarevca.

Od prvog sudijskog zvižduka videlo se da je u glavama igrača domaće ekipe došlo do zasićenja i da jedva čekaju kraj prvenstva. Dosta mlako su ušli u utakmicu što je u potpunosti odgovaralo igračima Poleta koji nisu morali nešto pretarano da se naprežu kako bi zaustavili napada domaćina. Sve je bilo nedorečeno a i kada bi se stvorila prilika za ozbiljniji napad sve se završavalo samo na pokušaju. U 17. minutu Žilović je poslao loptu na drugu stativu gde je bio Božić, a njegov udarac je bio sve osim udarca. U 22. beležimo zanimljiv udarac Petrovića a u 28. gosti dolaze do prednosti. Prvo je Sloga bila u napadu i činilo se da može nešto više da uradi, naročito posle požrtvovane intervencije Varničića ispred Obradovića. Lopta dolazi do Plazinića koji šutira neprecizno pored gola. Drobnjak je ispucao loptu do centra Petrović  je preglavao do Ćirković koji koristi svoju brzinu i izalazi sam ispred Jeveričića. Golman Sloge očajno interveniše na još očajniji udarac Ćirkovića. Na odbijenu loptu natrčava Obradović i nekako loptu smešta u nebranjenu mrežu. Idealnu priliku za izjednačenje Sloga je imala samo minut kasnije preko Grujičića koji je sve sam uradio a kada je došao do protivničkog šesnaesterca usledila je loša završnica, pa lopta odlazi preko gola. Do kraja poluvremena dva puta je pretio Plazinić, prvi put iz slobodnog udarca udarca u 44. minutu, a u nadoknadi vremena isti igrač na asitenciju Grujičića loptu šalje pored gola. Drugo poluvreme otvara prilika Radosavljevića posle kornera. Ubacio je loptu koja je išla pravo u gol, golman Drobnjak malo zbunjen ali nekao brani a u nastavku akcije opet šutira Radosavljević a ovoga puta Drobnjak dosta sigurniji. Dobru priliku za izjednačenje Požežani imaju u 54. minutu. Plazinić odlično ubacuju loptu pred gol Poleta a Tešić iz dobre prilike pogađa samo spoljni deo mreže. 61. minut donosi još jedno uzbuđenje pred golom gostiju. Opet je Plazinić bio začetnik akcije, Drobnjak prvo boksuje loptu, ona dolazi do Grujičića čiji udarac još jednom brani golman Čačana. Bolju igru u nastavku Sloga je mogla da kruniše u 76. minutu posle kornera sa desne strane ali je malđani Varničić iz odlične prilike propustio da loptu pošalje u gol. Đorić koji je u igru ušao u 76. minutu odlično šutira tri minuta kasnije a Drobnjak i prečka ne dozvoljavaju da lopta zatrese mrežu. Pravda je zadovoljena u drugom  minutu nadoknade. plazinić je primio loptu nadomak šesnaesterca Poleta, uneo je u kazneni prostor a rezervista Metikoš početnički reaguje i ruši napadača Sloge, a Vuković bez dileme pokazuje na belu tačku. Siguran realizator je bio Grujičić koji je tako postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

U fer i korektnoj igri Vuković je pokazao samo dva žuta kartona, oba zbog nedozvoljenih startova. Kod Sloge opomenu je zaslužio Ćendić a kod Poleta Vučković. U poslednjem kolu Sloga će gostovati u Mihajlovcu istoimenom domaćinu.