Sreća na strani Čajetinaca (VIDEO)

POŽEGA – Derbi srpske lige zapad između Sloge i Zlatibora je završen bez pobednika ali je domaćin tokom svih 90 minuta bio bolji rival i sigurno da će žaliti za svim propuštenim prilikama.

Na stadionu Sloge okupilo se oko 500 gledalaca od čega je sigurno 100 bilo sa Zlatibora tako da su obe ekipe imale podršku sa tribina. Vladimir Mudrinić je odredio sasatav: Divac, Miličić, Mitrović, Stanić, Marjanović, Lazović, Stanimirović (Nikačević 46′), Pavlović (Matić 83′), Ćirović (Cvetković 66′), Mladenvić i Đurić. Njegov bivši saigrač Jovan Nikitović koji predvodi Slogu pokušao je da ga iznenadi nekim iznmenama mesta u timu pa je požeški srpskoligaš na teren izašao u sastavu: Milorad Nikolić na golu, Čolić desno spolja, Borko Nikolić i Vlašić štoperi a Glišović levo spolja. Zadnji vezni posle duže vremena talentovani Stanić kojeg je od 67. minuta menjao Radosavljević, pored njega Ristić (Tešić 85′), ispred njih Danilović (Đukić 46′) i Stojaković, dok je  Plazinić delovao sa leve strane a Grujičić je bio najistureniji. Utakmicu je sudio superligaški sudija Bojan Nikolić sa svojim pomoćnicima Markom Dimitrijevićem i Nenadom Kurćubićem svi iz Kragujevca.

Sloga je od samog starta nametnula jak ritam želeći da ima kontrolu nad igrom i takvu igru su u uvodnim minutima i uspostavili. Više nego očigleno je bilo da je gost došao da ne izgubi i da se neće preterano zaletati i da će čekati svoju priliku iz kontranapada. Sloga je svoju prvu veliku prilku imala u 11. minutu kada je Grujičić pobegao Staniću pa proigrao Plazinića. Usledio je udarac napadača Požežana a Divac se nije dao iznenaditi. U 15. je posle kornera bila velika gužva da bi na kraju Grujičić došao do lopte koja odlazi pored gola. Gosti su prvi put zapretili u 25. minutu posle prekida sa desne strane koji je izveo Miličić, a bivši igrač Sloge Ćirović nedovoljno precizno šutira glavom. Veliku priliku za Slogu beležimo minut kasnije. Stojaković je izveo korner Borko Nikolić je bio najbolji u skoku ali lopta umesto mreže pogađa prečku. Ristić je u 33. probao da iznenadi Divca udarcem sa 20 metara što mu nije pošlo za nogom a Zlatibor do prednosti dolazi u nadoknadi vremena. Četvrti sudija ove utakmice Marko Srećković pokazao je dva minuta nadoknade vremena, Miličić je dobio loptu na desnoj strani lako je prevario Plazinića koji se plašio da ne napravi faul da bi usledio perfektan cetntaršut na koji odlično reaguje Ćirović i donosi prednost svojoj ekipu u najbolje moguće vreme. Još jedan dokaz da se neiskorišćene prilike surovo kažnjavaju pa se na odmor otišlo sa prednošću Zlatibora od 1:0.

Oba trenera su na poluvremenu izvršila po jednu izmenu, kod Sloge je izašao Danilović a ušao Đukić dok je kod Zlatibora Nikačević zamenio Stanimirovića. Ništa to nije promenilo sliku iz prvog poluvremena. Sloga je nastavila svoju igru želeći što pre do gola dok su gosti iskopali rov na 30 metara od svog gola sa namerom da što duže izdrže. Ristić je u 59. minutu dugom loptom pronašao Đukića koji je došao iza leđa Marjanovića ali nije bio dovoljno spretan da svoj udarac glavom kruniše golom, a Stojaković je u 62. jako šutirao, za malo preko gola. U 69. Plazinić je video slobodnog Grujičića na levoj starni ali u odsudnom trenutku lopta udara u busen i ne dozvoljava napadaču Sloge bolju završnicu. Jena od retkih situacija kada su gosti prelazili centar dogodila se u 72. minutu. Ristić je prekršajem zaustavio Nikaćevića i dobio žuti kartona a Miličić sasvim solidno izvodi slobodan udarac. Veliku priliku za izjednačenja propušta Grujičić u 76. minutu. Još jednom je Plazinić bio asistent, Grujičić dolazi u situaciju 1 na 1 sa Divcem ali se ovoga puta isprečila stativa. U 82. opet su  ova dva igrača u fokusu a sev se završava tako što Grujičić u padu loptu šalje u ruke golmana Divca. Mogli su gosti da reše pitanje pobednika u 83. minuta kada je Nikačević imao odličnu ideju i loptu poslao pred Nikolićev gola, ali danas slabii Đurić nikako nije mogao do te lopte. Kkao se bližio kraj tako je pririsak rastao pa u 87. beležimo priliku i za Tešića a Divac uz pomoć Stanića spašava još jednom svoju mrežu. I kada su svi pomislili da ceo plen ide na Zlatibor fudbalska pravda je donekle zadovoljena u prvom minutu sudijske nadoknade. Vlašić je loptu poslao pred gol gostiju, Plazinić je spušta u šesnaesterac do Grujičića. Usledio je udarac lopta udara u Miličićevu nogu i završava u levom uglu Divčevog gola. I opet nisu bili zadovoljni domaći igarči. Želeli su pobedu po svaku cenu i veoma malo je trebalo da do nje dođu. Glišović je u poslednjem napadu svoje ekipe idealno centrirao Đukić je natrčao na tu loptu a ona je kao tane pogodila dobro postavljenog Divca pa je na kraju ostalo 1:1.

Sloga ima za čim da žali i ova utakmica je pokazala da joj je mesto u vrhu tabele. Protiv direktnog konkurenta za prvo mesto pokazali su da imaju kvalitet i da mogu da se nose sa svima u ligi. Davili su protivnika tokom svih 90 minuta imali inicijativu, a ovoga puta sreća je bila na strani gostiju. Već u sredu prvenstvo se nastavlja a Sloga putuje u Tutin istoimenom domaćinu.