Prvi poraz Sinđelića (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je prva ekipa koja je u dosadašnjem delu prvenstva nanela poraz Sinđeliću i na taj način ga pretekla na tabeli.

400 gledalaca je videlo dobru utakmicu u kojoj je obema ekipama pripalo po poluvreme. Trener Sinđelića Radomir Koković je napravio samo dve izmene u odnosu na ekipu koja je savladala Zlatibor i to na golu je umesto Vukašinovića bio Trkulja, Bumbar je bio standardno uz desnu aut liniju, Kričak (ž) i Branković štoperi, a Valentić je umesto Cakića (Maričić 64′) bio uz levu aut liniju. U sredini su bili Piščević, Stanković (Krstić 57′), Tan (Đurić 46′ ž), Tufegdžić, Janjić i najistureniji Ivanović. Ni Tufegdžić i Milović nisu ništa menjali sem što se u ekipu posle pauze vratio Dolmagić pa je Javor Matis igrao u sastavu: Đogatović, desnu stranu su kontrolisali Đerić i Dolmagić (Amani 90+1), štoperski par Kolaković, Amanović, levo je bio Sević a Cuckić i Milovanović su dejstvovali kao zadnji vezni ispred njih Cvetković, a kao najistureniji Petković (Kuveljić 77′) i Marković. Utakmicu je sudio Milan Ilić iz Ćuprije a pomagali su mu Miloje Milićević iz Prokuplja i Ivan Blagojević iz Paraćina. Javor Matis je kao i u svim utakmicama u poslednjim utakmicama pred domaćom publikom krenuo agresivno ka protivničkom golu, kako bi sva dešavanja preneli na gostujuću polovinu. Već u 5. minutu beležimo prvi udarac u okvir gola kada je šutirao Milovanović, a u 7. niko ne stiže na odličan korner Cvetkovića.  U 16.minutu videli smo prvi udarac u gol gostiju kada je Janjić šutirao pravo u Đogatovića. Javor Matis je posle blage inicijative došao do vođstva u 17. minutu. Cvetković je poveo napad domaćih, pa proigrao Petkovića na levoj strani. Usledio je centrašut do Dolmagića koji ne stiže da kvalitetnije šutira. Lota odlazi na drugu stranu gde je ponovo Cvetković, a njegov centaršut najbolji strelac Prve lige Marković pretvara u gol, 11 u ovoj sezoni. Tri minuta kasnije velika prilika za domaće da dupliraju prednost. Đerić je centrirao, Marković pogodio stativu, pa odbitak ponovo šalje ka golu što Trkulja brani, a na kraju ni Petković ne postiže gol. U 30. je posle faula nad Cvetkovićem Ilić dosudio slobodan udarac za Javor Matis. Šutirao je sa 20 metara Amanović, veoma blizu ovira gola. U 41. Najbolja prilika za goste. Lopta je došla sa leve strane i išla je u peterac gde je reagovao ali loše Ivanović, pa je ona otišla preko gola.  Drugo poluvreme počinje izmenom Tan – Đurić a 48. minutu velika prilika za Sinđelić. Sve je krenulo od greške Milovanovića, da bi lopta na kraju došla do Piščevića pa do Stankovića. Šutirao je iz veoma povoljne prilike ali je Đogatović bio na visini zadatka. Pokušao je Sinđelić preko Ivanovića u 52. minutu kada je lopta posle njegovog udarca otišla preko gola. Još jednu dobru priliku Sinđelić ima u 55. minutu. Krenula je kontra gostiju dva na jedan. Ivanović je skonio Amanovića i igrači domaće ekipe su tražili faul. Tufegdžić je nastavio ka golu Javor Matisa. Na drugoj strani je bio Janjić što je Tufegdžić video i odlično proigrao Janjića čiji udarac Đogatović brani bez muke. Nastavili su sa napadima gosti pa je u 62. minutu Đukić, koji je uneo dosta živosti u igru Sinđelića sve sam uradio i na kraju pogodio prečku. U drugom poluvremenu kao da je druga ekipa Sinđelića izašla na teren a u 66. minutu Janjić je loptu ubacio pred gol Tufegdžić je šutirao a Đogatović još jednom fenomenalno intervenisao i spasao svoju mrežu. Javor Matis po prvi put u nastavku preti u 77.minutu preko Sevića kada Trkulja dobro interveniše i loptu šalje u korner. Dino Dolmagić je u 88.minutu oduzeo loptu od Brankovića i krenuo ka golu Sinđelića. Možda je mogao da proigra Markovića ali se on ipak opredelio za direktan udarac na gol, pravo u Trkulju. Na kraju je ostalo 1:0 a Sinđelić i te kako ima za čim da žali.

Za Javor Matis je najbitnije u ovom trenutku da je osvojio sva tri boda i to protiv direktnog konkurenta u borbi za vrh. Igra u drugom poluvremenu mora da zabrine Tufegdžića i Milovića jer to sigurno nije ono što oni traže od svojih izabranika. Sinđelić je drugom poluvremenu pokazao zbog čega do sada nije imao poraz, zbog čega je pre ove utakmice primio samo  4 gola. Javor Matis, kao ni ostale ekipe nemaju vremena za premotavanje filma jer već u sredu sledi 14.kolo. Ivanjičani će gostovati na Zlatiboru lideru Prve lige Srbije i to će biti derbi ovog kola.