Zlatibor – Vojvodina 99:81 (27:21, 25:15, 32:21, 15:14)

ČAJETINA – Iskusna i snažna ekipa Zlatibora iz Čajetine zasluženo je slavila u derbiju kola opravdavajući ulogu favorita.

Raspoloženi domaćini imali su u svojim redovima fenomenalnog Petra Marića (Indeks 41) za koga košarkaši Vojvodine, pogotovo pod obručima, nisu imali rešenje. Takođe, Zlatiborci su imali čak 25 skokova više, što nije ostavljalo nikakvu šansu Novosađanima.

petar-maric-kk-zlatiborNa početku Vojvodina se pomalo mučila u organizaciji napada, ali je zahvaljujući trojkama Zarića, uspela da održava priključak. Imali su Vojvođani vrlo dobar period igre u drugoj četvrtini, kada su nakon serije trojke Zarića crveno-beli stigli do četiri poena prednosti (36:40). Ipak, vođstvo gostiju nije dugo potrajalo, jer je usledila serija domaćih od 16:6, najviše zahvaljujući Petru Mariću.

Meč je, ispostavilo se, prelomljen u trećoj četvrtini nakon fantastične napadačke role Zlatiboraca. Domaći su bukvalno pogađali iz svih pozicija, prednost je rasla, a u jednom momentu je iznosila i 23 poena viška (79:56). Kakav-takav tračak nade za košarkaše Vojvodine pojavilo se početkom poslednje deonice kada su crveno-beli nakon dve trojke Stojačića smanjili. Međutim, u nastavku utakmice šut je potpuno stao za Novosađane, a domaći su bez problema priveli meč kraju.

U hali  KSC u Čajetini, pred 400 gledalaca, meč su sudili  Dimovski iz Kraljeva, Đorđević iz Niša, i Karić iz Užica.

ZLATIBOR: Knušć, Mukanović 7 (9as), Đuričić, Brašanac, Stanisavljević 14, Jevđić 15, Kojić 17, Bulić 13, Smolović 2, Marić 29 (15sk), Đurašević 2, Čorbić.

VOJVODINA: Zarić 16, Bjelica 10, Berbakov 12, Krtinić 2, Milaković, Branković 2, Stojačić 22 (5sk), Stojanović 3, Orlić, Jovičić, Jovanović 4, Atanasov 10.