Zlatibor po planu (VIDEO)

ZLATIBOR – Fudbaleri Zlatibora pobedili su Novi Pazar sa 2:0 u devetom kolu Prve lige Srbije na domaćem terenu. Strelac oba gola u sedmoj pobedi ekipe u prvenstvu  bio je Dejan Vidić u 63. i 74. minutu.

U timu Predraga Ristanovića nije bilo povređenog Vladimira Ćirovića, čiji se izostanak osetio u igri domaće ekipe, ali Zlatibor je u drugom poluvremenu poboljšao igru i naneo četvrti vezani poraz nekadašnjem Syperligašu ostavivši ga pri dnu tabele bez pobede u sezoni.

U prvom poluvremenu ekipe nisu uspele da retke polu – šanse pretvore u golove. Dolazak jeseni znači i sve hladnije vreme na Švajcariji, ali to ipak nije opravdanje za bledu partiju obe ekipe u prvih 45 minuta. Sredinom poluvremena poništen je gol Vujića zbog ofsajda, a pored tog pokušaja, domaći su u par navrata zapretili gostima.

Akcija u 63. minutu donela je olakšanje pristalicama domaćih. Živanović je na svojoj polovini osvojio loptu i izneo po strani do Petrovića. Njegov centaršut dolazi do Pavlovića koji nije mogao da šutira na ivici šesnaesterca pa je uposlio Miličića čiji centaršut glavom u gol iz blizine pretvara Vidić. Ubrzo je najbolji strelac Zlatibora došao do sedmog gola u sezoni, jer je ponovo glavom dobro gađao sa prve stative posle kornera.

Zlatibor zauzima drugo mesto na tabeli sa 22 boda, dok je Novi Pazar na pretposlednjoj 15. poziciji i ima četiri boda.

U narednom kolu ekipa Zlatibora gostuje beogradskoj Bežaniji.