Voždovac kući pevajući (video)

IVANJICA – Kao i mnoge ekipe pre, tako je i Voždovac odneo bod iz Ivanjice. Utakmica je završena bez golova i bez previše uzbuđenja pred oba gola.

javor-ofk2Pred 1000 gledalaca, po prohladnom vremenu i veoma teškom terenu za igru viđena je više borbena nego lepršava igra dva rivala koji se bore za plej off. Trener gostiju Bratislav Živković izveo je ekipu u sastavu Popović, Terzić, Puzigaća, Mihajlov, Ivković, Ćirković, Krasić (Asani 57′), Radin, Petrović (Sinđić 83′), Marinković (Adamović 70′) i Damjanović. Mladen Dodić nije mogao da računa na Mićanovića a rovitog Stojakovića je ostavio na klupu, pa je Javor Matis igrao u sastavu: Đogatović, Gajić, Milović, Crnomarković, Miletić (Kolaković 84′), Đokić, Docić, Josović (Stojaković 66′), Gafurov (Zečević 74′), Silva i Dražić. Utakmicu je sudio Dejan Anđelković iz Kruševca sa svojim pomoćnicima Bojanom Jovanovićem i Oliverom Petrovićem, oba iz Niša.

Da će ovo biti veoma tvrd meč videlo se od samog početka. Gosti skoncentrisani na svojoj polovini, a domaći bez rešenja za takvu odbranu Voždovca. Prvi udarac u ovir gola viđen je tek u 22.minutu kada je Radin šutirao sa dvadesetak metara pravo u golmana Đogatovića.  Dva minuta kasnije svoj udarac je oprobao i Josović. Kako to stvarno treba da izgleda obojici je pokazao Dražić. Poneo je loptu ka protivničkom golu a onda raspalio po njoj, i ona na sreću Popovića pogađa prečku i ne završava iza njegovih leđa. U finišu prvog poluvremena Puzigaća je mogao da zatrese sopstvenu mrežu, a Miletić je posle lepe akcije domaćih u 45.minutu zamalo bio neprecizan. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

I drugih 45 minuta su bili suvoparni i nezanimljivi. Publika je više pažnje obraćala na svoje telefone prateći rezultat večitog derbija, a gosti su kao zapretili u 65.minutu posle akcije Radin-Asani. Kao i u prvom poluvremenu domaćin opet preti u finišu utakmice. U 86.minutu Stojaković je šutirao sa ivice šesnaesterca milimetarski neprecizno, da bi u drugom minutu nadoknade Zečević na centaršut Stojakovića glavom ciljao gornji desni ugao Popovićevog gola. Poslednju priliku imao je Dražić u trećem minutu nadoknade kada je golman gostiju dobro intervenisao i loptu izbacio u korner. Voždovac je u svakom slučaju zadovoljniji remijem što je na konferenciji za novinare potvrdio Bratislav Živković.

Javor Matis već u sredu čeka četvrtfinale Kupa Srbije protiv Vojvodine. Biće to jedan neizvestan meč koji Ivanjičanima može doneti još jedno polufinale Kupa, koje je već jednom ostvareno pod trenerskom palicom Mladena Dodića.